Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

РЕГIОНИ

19 листопада, 2005 - 00:00

Фарш без м’яса

На ринках Львівщини заборонено торгівлю фаршем без супровідних документів. Але така торгівля продовжується, і неякісний фарш не зник із прилавків базарних лотків. Про це повідомила заступник начальника головного Львівського обласного управління захисту прав споживачів Тетяна Бровко. Як вона розповіла, досить часто на ринках Львова і Львівської області управління захисту прав споживачів при проведенні своїх перевірок виявляє факти продажу фаршу, який абсолютно не відповідає встановленим нормам гігієни. Найбільше випадків виявлення такого фаршу було зафіксовано на Привокзальному та Новому ринках у Львові. У зв’язку з поширенням торгівлі таким фаршем управління захисту прав споживачів уже навіть видало припис, згідно з яким на ринках області заборонено продавати фарш під назвами «курячо-індичий», «індичий», «воловий», «свинячий» та інші, які не мають відповідних супровідних документів. Такий припис було розіслано на всі митниці Львівської області, в державну ветеринарну інспекцію, у Львівську облдержадміністрацію та на всі великі ринки Львівської області. Проте, незважаючи на заборону і на штраф за її порушення, який сягає до 1700 грн, торгівля таким фаршем продовжується. «Згідно з аналізами, проведеними нашою лабораторією, в такому фарші зафіксовано все, що завгодно, тільки не м’ясо. В цій суміші наявні мелені кістки, хрящі, сухожилля. В такому фарші значно завищена масова частка хрящів, занадто багато жиру. Я би не радила купувати цей продукт людям, незважаючи на його відносну дешевизну», — відзначила Тетяна Бровко, повідомляє Ірина РОЖОК , Львів.

Кримські татары вирушили скаржитися до ООН

Український Ф онд досліджень і підтримки корінних народів подав декілька скарг до ООН у зв’язку з регулярними порушеннями в Україні прав кримських татар. Про це, як передає proua, повідомив президент ф онду Надір Бекіров. Він підкреслив, що постарається вплинути на перебіг вступу України до Євросоюзу, додавши в контекст переговорів кримськотатарське питання. За словами Бекірова, порушення прав кримських татар, «незалежно від зміни влади в країні, лише наростають». Міністерство закордонних справ України поки не готове прокоментувати загрозу впливу цих скарг на міжнародний імідж і міжнародну політику України.

Фонд досліджень і підтримк и корінних народів Криму був заснований 1997 року. Його засновники — здебільшого представники татарської інтелігенції. 2000 року ф онд підготував перший в історії звіт про сучасний стан корінних народів Криму для Ради Європи. За час діяльності фонду його представники як захисники брали участь у декількох десятках судових справ щодо дискримінації кримських татар. За даними Всесоюзного перепису 1939 року, населення Криму становило 1126429 людей, з яких 51,5 відсотка становили росіяни й 25,9 відсотка — кримські татари. Після війни й депортації татар в Криму майже не залишилося. Нині татари за чисельністю населення стоять на третьому місці в Криму, після росіян і українців. Їхня чисельність, порівняно з переписом населення 1989 року, збільшилася в 6,4 разу й становила до 2001 року — 243,4 тисяч і осіб (близько 12 відсотків).

Газета: 
Рубрика: