Дитяча смертність знизилась
За вісім місяців цього року, в порівнянні з аналогічним періодом 2004-го, на Львівщині зросла смертність. Цього року у Львівській області було зареєстровано 23816 смертей, що на 1344 смертей більше, ніж минулого», — розповіла начальник відділу статистики населення головного управління статистики у Львівській області Людмила Івасіва. Серед районів Львівської області найвищий показник смертності зафіксований у Перемишлянському, Жидачівському, Буськоському і Дрогобицькому районах. Найменше вмирає людей у містах обласного значення. Також невеликий показник смертності в Новояворівську. Це пояснюється тим, що в цьому містечку зареєстровано наймолодше населення в Львівській області.
Рівень смертності в сільській місцевості на Львівщині є вищим в 1,5 разу, ніж у міській. Зростання цього показника спостерігається щороку. Людмила Івасіва це пов’язує з загальною ситуацією старіння Львівського села. Крім того, на Львівщині спостерігається надсмертність чоловіків, зростає смертність працездатного населення. «Це збільшення відбувається на долю відсотка, але багато років підряд. 20% від загальної кількості смертей складають люди працездатного віку, серед яких 70% — чоловіки», — відзначила Людмила Івасіва. Згідно зі статистичними даними, основними причинами смертей у Львівській області є: хвороби системи кровообігу (65%), новоутворення (11%), нещасні випадки (понад 6%), хвороби органів дихання (5%), хвороби органів травлення (3%), інфекційні та паразитарні хвороби (2%).
Проте на Львівщині зменшилась смертність дітей до одного року. За 8 місяців цього року у Львівській області померли 144 дитини до 1 року. Це на 29 дітей менше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляє Ірина РОЖОК , Львів.
Донецьк позеленіє
Цього року в Донецьку було заплановано садіння 20 тис. саджанців дерев, навесні було посаджено 13 тис. дерев, восени ж заплановано садіння 7 тис. штук, що залишилися», — сказав Н. Баранецький, начальник УЖКГ Донецька. Про це Cxid.info повідомили в прес-службі комунального порталу «Життєзабезпечення». За планом, чагарників на міських вулицях і в парках мало б збільшитися на 12000 одиниць. Навесні цього року було висаджено 11200 шт., а восени планують саджання ще 6600 чагарників. До кінця року в Донецьку буде висаджено 25 тис. троянд. Що стосується висадження інших видів квітів, то в даному напрямі ведеться робота з перевиконанням плану. «Згідно з планами на рік у місті мало б бути висаджено 750 тис. різних квітів, а в даний момент вже висаджено на 100 тис. рослин більше», — зазначив Н. Баранецький.
У Дніпропетровській області й досі мерзнуть
У містах Павлоград, Нікополь та Орджонікідзе Дніпропетровської області не розпочато опалювальний сезон через відсутність угод iз компанією «Газ України» — дочірньою компанією НАК «Нафтогаз України». Про це, як передає ForUM, повідомив учора на прес-конференції виконуючий обов’язки першого заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Іван Чорнокур. За його словами, угоду на поставки газу не укладено через борги підприємств комунальної енергетики вказаних міст перед ДК «Газ України». За даними облдержадміністрації, загальний борг Дніпропетровської області за спожитий газ на даний час складає понад 33 млн. грн. Чорнокур відзначив, що, швидше за все, найближчим часом опалювальний сезон може розпочатися в Павлограді, адже 27 жовтня сесія міської ради виділила 500 тис. грн. на погашення боргів тепломереж підприємства за спожитий газ.