Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Регіони

2 вересня, 2011 - 00:00

На Рівненщині готуватимуть фахівців до Євро-2012

Безробітні Рівненщини отримали шанс здобути професії, що будуть потрібні у рамках проведення Євро-2012. Відтепер вони зможуть стати слухачами нового навчально-виробничого комплексу Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. У комплексі готуватимуть фахівців за такими спеціальностями, як адміністратор, агент з організації туризму, покоївка, кухар, бармен, офіціант, перукар, манікюрник, педикюрник, косметолог, продавець, касир торговельного залу. До структури навчально-виробничого комплексу належать 6 кабінетів, 5 лабораторій та 10 навчальних майстерень, серед яких «Ресторан», «Бар», «Бенкетна зала», «Салон краси», «Туристична фірма», кухня-лабораторія з усіма необхідними цехами, кабінет автоматизації торговельних розрахунків, навчальний номер для підготовки покоївок, лінгафонний кабінет та інші. Комплекс обладнано найсучаснішою технікою. У навчанні застосовуватимуть інтерактивні технології, обіцяють фахівці Рівненського обласного центру зайнятості. Для тих, хто вчитиметься у навчально-виробничому комплексі, а серед них будуть жителі інших областей, створено комфортабельний гуртожиток готельного типу на 200 місць. Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.

Запорізька влада підтримала польську меншину

У Запорізькій облдержадміністрації відбувся конкурс із визначення одержувача бюджетних коштів за Програмою підтримки розвитку культур національних меншин у Запорізькій області на 2008 — 2012 роки. Переможцем із трьох учасників стала громадська організація «Спілка поляків Запоріжжя «Полонія», яка отримала головний приз — 200 тисяч гривень на проведення, як це спеціально зазначено, національно-культурних заходів. Місцеві спостерігачі із задоволенням сприйняли успіх польського товариства, або, як багато хто в Запоріжжі каже, польської діаспори. Єдине, що хотілося побачити, — хоча б натяки на подібне турботливе ставлення місцевої влади до української діаспори. Адже якщо вірити результатам перепису населення 2001 року, як в області, так і в самому Запоріжжі 70% населення становлять етнічні українці. А щодо культурного середовища, то, окрім кількох виставкових («під козаків у шароварах») колективів — Федерації українського рукопашу «Спас», кінного театру «Запорозькі козаки», філармонійного «Козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» тощо, Запоріжжя — швидше, російське місто. Навіть обласний академічний театр імені В. Магара, у назві якого наявне слово «український», усе частіше звертається до вистав російською. І навпаки, обласний Театр ляльок після виступів преси зрештою зглянувся і взявся також за українські постановки. Ще два театри — Молодіжний (або офіційно — Юного глядача) та театр «Ві» — це переважно російськомовні вистави. Ситуація ж із новорічними дитячими виставами виглядає ще гірше: знайти україномовну постановку майже неможливо. Щодо безпосереднього ставлення місцевої влади до українського на Запоріжжі, то якось і не пригадаєш, щоб хоч хтось із заступників губернатора (про самого Бориса Петрова й годі говорити) колись проводив офіційний захід державною мовою. Власне, влада діє так, як їй дозволяє робити вже згадана «українська діаспора». Незважаючи на численність, вона повністю дезорганізована й фактично не має жодного впливу на місцеве громадське життя, повідомляє Леонід СОСНИЦЬКИЙ, Запоріжжя.

У волинських селах запалюють ліхтарі

Усі населені пункти Волині, розміщені на головній дорозі державного значення Луцьк — Ковель, уже освітлені. Це стало можливим завдяки регіональній програмі, втілюваній з ініціативи голови Волинської облдержадміністрації Бориса Клімчука. За цей час встановлено понад 30 тисяч світлоточок. Село Сирники Луцького району, розташоване на трасі Луцьк — Ковель, стало днями ще одним населеним пунктом, вулиці якого будуть належно освітлені в темну пору доби. Адже тут напружена траса, великий потік транспорту, і сутінки й темрява завдавали великих незручностей як пішоходам, так і водіям. Обабіч майже двокілометрової дороги встановлено 48 світильників. Кошти виділили сільська рада і Волинський обласний благодійний фонд Бориса Клімчука «Рідна Волинь». До речі, за кошти цього ж фонду в придорожних селах на міжнародній трасі від Любомля до Луцька встановлено і невеликі, але добротні криті павільйони на автобусних зупинках. Голова Волинської облдержадміністрації каже, що тепер вуличні ліхтарі в селах запалюють щотижня. Позаяк сільською інфраструктурою в краї не займалися багато років, нині це доводиться робити посиленими темпами, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.

Газета: 
Рубрика: