Донецьк оновлює транспорт
У рамках розвитку та реалізації програми «Транспорт міста» у Донецьку випускають новий транспорт, а також проводять численні виставки, присвячені його огляду. Одна з подібних виставок пройшла днями на території трамвайного депо КП «Донелектроавтотранс». У огляді нової техніки брали участь голова обласної ради Борис Колесников і мер шахтарської столиці Олександр Лук’янченко.
На імпровізованій «екскурсії» до уваги відвідувачів було представлено два трамваї нового покоління К-1 виробництва СП «Татра-Південь», головна особливість яких полягає в їхній підвищеній економічності (вони більш економічні ніж діючі моделі на 40%).
За словами О. Лук’янченка, цього року місто закупить ще 10 трамваїв останнього покоління, 5 тролейбусів, 30 автобусів М-104 місткістю 98 пасажирів і 15 автобусів М-105 місткістю до 190 осіб. У результаті на вулиці міста цього року вийде 45 автобусів, що дозволить у певній мірі допомогти розвантажити найнапруженіші маршрути. У 2003 році містом було придбано 15 автобусів великої місткості, 6 нових трамваїв і 5 тролейбусів. Введення на маршрути міста нових автобусів дозволило вирішити транспортну проблему віддалених шахтарських селищ Кіровського і Петровського районів, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.
Жодного робочого місця — без національного прапора
З пропозицією прикрасити робочі місця державною символікою (за бажанням і домівки) звернувся до вінниччан оргкомітет з проведення урочистостей з нагоди 13-ї річниці незалежності України. Щоправда, про те, де видаватимуть жовто-блакитні прапорці та іншу атрибутику, нічого не написали. У той же час ціна українського прапора у вінницьких магазинах коливається від 30 до 300 гривень. На робочий стіл — від 7 до 20 грн. Зважаючи на те, що в області затримано виплату зарплати 37,3 тисячам людей в середньому по 730 гривень — сума не така вже і смішна. Отож прикрашати робочі місця доведеться хіба що в борг, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».
В Одесі — 13-й випадок черевного тифу
Згідно з інформацією МОЗ, в Одесі виявляють і госпіталізують усіх хворих, у яких підвищена температура, але діагноз «черевний тиф» ставлять лише після лабораторного підтвердження — виявлення збудника в організмі. Як передає Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу МОЗ, перших хворих у місті зареєстрували 8 липня. З урахуванням того, що інкубаційний період черевного тифу становить 35—39 діб, фахівці припускають, що можуть ще виявити хворих. У зв’язку з реєстрацією випадків захворювання на черевний тиф в Одесі працює комісія МОЗ. Встановлено, що більшість хворих були певним чином пов’язані з ринком «Привоз» — купували на ньому продукти, мешкали в районі ринку, тому комісія зробила висновок про «підключення контактно-побутового механізму передачі збудника черевного тифу». З метою локалізації спалаху ринок «Привоз» тимчасово закритий.