Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Ректор віддав премію дітям студентів

3 жовтня, 2000 - 00:00

«День» продовжує знайомити читачів з лауреатами премії імені Володимира Вернадського. Нагадаємо, що премію було засновано цього року Фондом інтелектуальної співпраці «Україна — ХХI століття» — громадською організацією, яку очолює народний депутат України, доктор економічних наук Богдан Губський. Премія присуджується діячам науки, виробництва, освіти і культури України за визначний інтелектуальний внесок у соціально-економічний і культурний розвиток держави. Одним із лауреатів премії визнано і Віктора Скопенка — академіка НАН України, ректора Національного університету ім. Т. Шевченка.

Минулого тижня на врочистому засіданні Вченої ради університету з нагоди 166- ї річниці вузу Вікторові Скопенку було вручено почесний диплом та пам’ятну медаль лауреата премії В.Вернадського, а також оголошено про надання грошової винагороди у розмірі 10 тис. грн. Випереджаючи запитання журналістів, Віктор Васильович привселюдно оголосив про своє рішення віддати преміальні на утримання дитячого садка, створеного для догляду за дітьми студентів та аспірантів. Цілком резонно розглядати цей крок ректора певною міро як внесок у розвиток інтелектуального потенціалу нашого майбутнього — дітей. Сам він пройшов шлях від простого студента цього ж уні1верситету до доктора хімічних наук, став автором і співавтором 350 наукових праць та 5 монографій у галузі хімії. Віктор Васильович є головою Вищої атестаційної комісії України та президентом Спілки ректорів України. Наукову роботу ректор вдало поєднує з адміністративною. Завдяки старанням Віктора Скопенка як ректора, Київський університет примножив кращі традиції вітчизняної педагогічної та наукової думки, став найповажнішим центром інтелектуального життя в Україні і цього року визнаний кращим вищим учбовим закладом України. Віктор Васильович розповідає:

— Дехто каже: «Ой, як же сьогодні студентів навчати, як же державну мову розвивати — немає підручників, намає термінології?» Це все розмови зайві! Той, хто хоче працювати, той це робить. Ми постійно збільшуємо кількість підручників і посібників. До кінця цього року завершимо створення своєї власної поліграфічної бази. Протягом року ми написали три сотні підручників і посібників українською мовою. Є певні досягнення і в науковій діяльності, університет одержує чимало міжнародних грантів.

Україна славилась завжди високим інтелектуальним потенціалом. Цей потенціал ще живий. Але, на превеликий жаль, ми його втрачаємо: не всі розуміють, що розвиток країни неможливий без розвитку освіти, науки і культури. Наш університет в кращому становищі, ніж інші, бо указ Президента України надав нам особливого статусу. Але навіть за такої умови ми не маємо достатнього фінансування для розвитку науки. Вища школа славетна тим, що вона консервативна. Треба зберігати й опиратися на ті традиції, що були.

Людмила ШПАК
Газета: 
Рубрика: