«День» нещодавно писав про громадську ініціативу «Центр зайнятості вільних людей», мета якої — працевлаштувати майданівців, котрі втратили роботу. А днями й держава в особі Державної служби зайнятості пообіцяла людям допомогти із працевлаштуванням
За даними Фонду «Демократичні ініціативи», 62% активістів Майдану мають вищу освіту. Найбільш активними є спеціалісти з вищою або середньою спеціальною освітою — майже 40%, 13% — це студенти. Підприємців — більше, ніж робітників: 9% проти 6%. При цьому непрацюючих лише — 2,4%. На жаль, протягом останніх місяців багато хто втратив місце роботи.
Проектний офіс Майдану домовився з керівництвом Державної служби зайнятості створити два пункти зайнятості — на Майдані та на вул. Комарова, 7 у приміщенні соціальної служби, які, до речі, допомагатимуть працевлаштовуватися й переселенцям із Криму. Очікується, що виїзний пункт Міського центру зайнятості почне роботу на Хрещатику в найближчі дні.
— Активісти Майдану сьогодні гостро потребують соціальної реабілітації та підтримки з боку держави. Багато хто з них за довгі місяці протистояння залишилися без роботи по місцях проживання і потребують працевлаштування — як тимчасового, так і постійного. Люди з Майдану сьогодні зацікавлені не просто в роботі «на себе», але і в діяльності на благо міста та українського суспільства в цілому, — розповідає координатор проектного офісу Майдану Віталій ПОВХ.
У виїзному пункті служби зайнятості на Майдані всі охочі зможуть, за бажання, пройти профорієнтацію та, як запевняють організатори, «вибрати роботу з широкого спектру робочих професій». Також — взяти участь у роботах із відновлення центру міста, отримати консультації щодо створення власного бізнесу тощо.
— Київський центр зайнятості готовий прямо на Майдані надати повний комплекс послуг із перенавчання, навчання нових спеціальностей і підвищення кваліфікації. У виїзному пункті будуть доступні всі послуги Державної служби зайнятості, що надаються громадянам України в робочому режимі. Служба зайнятості має всі технічні можливості для надання послуг на виїзді. Аналогічний пункт обслуговування вже розгорнуто на вулиці Комарова для громадян України, які прибувають із Криму. У місті сьогодні досить вакансій, — запевнив директор міського центру зайнятості Віктор СУХОМЛИН.
Альона ВОРОНОВА, проектний центр Майдану:
— Активістам запропонують усі вакансії, які є в розпорядженні Міського центру зайнятості. Програма діятиме стільки, скільки це буде необхідно — чітких часових обмежень не буде. Державний центр зайнятості пропонує громадянам вакансії, які пропонує роботодавець. Сам центр зайнятості вакансій не створює. Що стосується вакансій по певних спеціальностях, то тут буде проводитися індивідуальна робота спеціалістів служби зайнятості з громадянами. По заявлених даних, які дали координатори Майдану, активісти готові зараз розглядати найрізноманітніші варіанти, враховуючи і ситуацію в країні, і в самому Києві. Також є багато бажаючих долучитися до відновлення Хрещатика, вулиці Інститутської та інших вулиць й місць столиці, які постраждали під час протистоянь. Сьогодні в базі Міського центру зайнятості є близько п’яти тисяч вакансій. Що стосується заявки від Майдану щодо кількості бажаючих працевлаштуватися, то поки що її немає.