Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Річ із чужого плеча. Чи можна її носити?

16 липня, 1997 - 00:00

Із різним ставленням до ринку "секонд-хенд" я зіштовхнулася, коли вирішила з'ясовувати відповідь на суто практичне запитання: чи не шкідливо для здоров'я вдягати ношене, чуже?

Прекрасний фахівець, кандидат медичних наук Світлана Ільїна з київської бальнеологічної клініки:

- Неможливо дізнатись, на що хворів колишній власник цих кофтин та спідничок. Можливо в нього були серйозні шкірні захворювання, туберкульоз... Піт людини індивідуальний, він зберігає в собі всі її недуги. Яким би ти не був чепурним, все одно твоя річ тобою пахне. А через скільки рук проходить одяг, який продається ринку... Я б для себе там нічого не купувала. І свої речі не даю нікому носити.

Інша точка зору на це питання у відомої цілительки з медичною освітою, екстрасенса Наталії Фролової з Асоціації народної медицини:

Речі, котрі були у вжитку купувати можна. Для багатьох це рятівна соломинка. Лише слід пам'ятати: якою б чистою не видавалася, наприклад, блузочка, її все одно слід випрати з порошком і дуже ретельно, хвилин 15 - 20, прополоскати під проточною водою. Це щоб зняти негативну біоенергетичну інформацію. Так само чиніть з будь-якою (ношеною) річчю, яку вам дарують. Вода творить чудеса. Ще в давньому Тибеті цілителі радили всім: повернувшись додому, облийтеся з відра із голови до ніг . Якщо господар добровільно відмовився від одягу, котрий йому належав, "розпрощався" з нею енергетично, а ви додатково її очистили, то носити можна спокійно.

До речі. Хочеться попередити тих, хто любить позичати на один вечір одяг подруг чи друзів. Такий обмін особливо процвітає в гуртожитках. Ось це - не бажано! У такому випадку немає енергетичного "відриву": вплив біополя господаря все одно відбувається.

Любов Тишко, кандидат медичних наук, 2-га дитяча поліклініка Подільського району столиці:

- Коли я ще працювала в Харкові, при нашому медичному центрі "Афродіта" був магазин для незаможних. Туди завозили речі з-за кордону, з центрів "секонд хенд". Ми перевіряли: там одяг проходив подвійну термічну обробку за загальноєвропейською інструкцією. Перша дезінфікуючими засобами, друга - вакуумна, яка усуває залишкові явища, пил. Після цих процедур зникає й інформаційне поле колишнього власника. Те, що пропонують на речових ринках "секонд хенд" - для здоров'я нешкідливе. Проте слід пам'ятати, що десь на шляху, на відкритих прилавках, ще може трапитися бруд, пил. Отже, річ потрібно вдома випрати.

Такі різні думки. До кого прислухатися - кожен сам для себе вирішує. Я особисто бачу в такому ринку можливість одягнутися за нинішніх умов для дуже багатьох людей. Але от питання, чи не закриють ці торгові точки? Коли розмовляла з продавцями наметів, такі чутки мені передавали. Треба буде дізнатися. Про це - у наступному матеріалі.

Віра РЯБІНІНА
Газета: 
Рубрика: