Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Річниця першого в Україні кінотеатру європейського рівня

7 травня, 1999 - 00:00

Маємо річницю поки що єдиного в Україні кінотеатру європейського рівня. 30 квітня 1998 року ми мали таку ж можливість, що й весь світ, — побачити найприбутковіший фільм усіх часів і народів — «Титанік» Джеймса Камерона. Через рік «Кінопалац» презентував дві прем'єри: «Могутній Джо Янг» Рока Андервуда та «Мачуха» Кріса Коламбуса.

Після перегляду першого фільму на загальній святковій вечірці перед запрошеними виступила заступник міністра культури України Ганна Чміль. Її побажання щодо скорої презентації в «Кінопалаці» прем'єри українського фільму цілком доречне. По-перше, Юрій Іллєнко закінчує дознімати свій останній на сьогодні фільм «Аве Марія», а по-друге, чим ми гірші за наших сусідів поляків, продукція яких уже певний час користується попитом в Європі? З певною заздрістю можна сказати й про те, що фільм Єжі Гофмана «Огнем і мечем», за одноіменним романом Генріка Сенкевича, вже побив рекорд зборів із прокату в Польщі «Титаніка», зібравши лише за місяць дев'ять мільйонів доларів.

Проте компанія «Уолт Дісней продовжує існувати й підкоряти собі нових людей і нові покоління. «Джо Янг» — це мелодраматична історія про 15-футову горилу, яка внаслідок свого зросту й ваги в 2000 фунтів не може знайти собі спокійного місця, від самого її народження за нею полює безкомпромісний браконьєр, убивця її матері. Найвідданішого друга цієї мавпи грає Шарліз Стерон, і неабиякого друга: вона турбується про Джо й супроводжує його спочатку з Африки до Америки, потім назад.

«Мачуха» — теж мелодрама, але вже складніша, бо в ній йдеться про розлучення, а врешті-решт і смерть. Та головне, чим цей фільм вирізняється з-поміж інших, — це те, що він навчає терпінню та взаєморозумінню. Додає задушевності картині симпатична гра Сьюзан Сарандон, Джулії Робертс та Еда Харіса.

Ярослав ПІДГОРА-ГВЯЗДОВСЬКИЙ
Газета: 
Рубрика: