Днями минув рівно рік з моменту, коли спалах лихоманки Ебола в Африці офіційно визнали епідемією. Перша смерть від лихоманки була зафіксована у Гвінеї у грудні 2013 року. Хвороба швидко поширювалася і майже одразу перекинулася на сусідні Ліберію та Сьєрра-Леоне. Однак офіційно Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про спалах епідемії лише через три місяці. Сьогодні неурядова організація «Лікарі без кордонів» звинувачує ВООЗ у зволіканні і вважає, що такої кількості смертей можна було б уникнути, якби ООН не ігнорувала заклики лікарів до миттєвої реакції на спалах епідемії. Загалом епідемія Ебола забрала 10 300 життів. Майже 25 тисяч людей заразилися вірусом.
Дані про кількість випадків захворювання лихоманкою Ебола зменгуються, але «Лікарі без кордонів» стверджують, що епідемія ще не закінчилася. У Ліберії зафіксували перший випадок за більш ніж два тижні. У Гвінеї випадки захворювання знову зростають після падіння їх кількості на початку року.
Голова місії ООН з лихоманки Ебола Ісмаіл Ульд Шейх Ахмед заявив, що спалах лихоманки в Західній Африці спаде до серпня. Представник ООН визнав, що організація припустилася помилок у вирішенні кризи, викликаної Ебола на ранній стадії, та інколи діяла «самовпевнено», повідомляє Бі-Бі-Сі.
На фото — працівники Червоного Хреста дезінфікують ноги дітям у Гвінеї.