Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Серце не спить?

Українці зібрали 60 тисяч гривень для кардіохворих дітей
19 липня, 2006 - 00:00
ШЕСТЕРО З ТИСЯЧІ УКРАЇНСЬКИХ НЕМОВЛЯТ НАРОДЖУЮТЬСЯ З ВРОДЖЕНИМ ПОРОКОМ СЕРЦЯ / ФОТО ЛЕОНІДА БАККА / «День»

Акція «Серце, не спи» зібрала вже 60 000 гривень для маленьких пацієнтів кардіохірургів. Організатори на чолі з музикантом Павлом Гудимовим планують надалі збільшити цю суму до 90 000 доларів, утім, вважаючи: будь-яка сума — це незамінна допомога хворим дітям.

Захід підтримали 100 000 людей по всій Україні. Мета акції — привернути увагу до проблеми дитячих захворювань серця і до самих хворих дітей. Усі виручені гроші підуть на закупівлю необхідного обладнання для дитячого хірургічного відділення Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова. Ініціатор акції зізнався, що він не чекав такого співпереживання з боку українського народу: «Тепер я точно знаю, ми — співчутлива нація. Разом ми зробимо більше добра!» — говорить Павло Гудимов. Він розповів, що тільки з одного номера було надіслано 1300 благодійних SMS... (це один із способів перерахувати гроші).

За даними Інституту серцево- судинної хірургії ім. М.М. Амосова, в структурі смертності населення захворювання серця та судин становлять 61 % при тому, що настільки поширена зараз онкологія — всього 10%. Згідно зі статистикою за 2004 рік, в Україні на 1000 народжених живими припадає шестеро дітей з вродженим пороком серця. Із 3000—3500 новонароджених 1400—1500 перебувають у критичному стані. Часто необхідні термінові операції, але через брак клінік та фахівців їх відкладають, що призводить до безповоротних наслідків. Незважаючи на те, що населення нашої країни обчислюється мільйонами, в Україні діє всього 18 кардіохірургічних центрів, при цьому найскладніші операції все-таки прагнуть проводити у Києві.

Часто зустрічаються складні форми пороків серця, однак у переважній більшості випадків не вдається встановити, чим вони викликані. Найпоширенішими причинами такого роду хвороб є вірусні інфекції, вживання алкоголю та наркотиків під час вагітності майбутньою матір’ю, а також спадковість. Залишається високою дитяча смертність... «Причиною високої смертності є недостатнє фінансування галузі серцево-судинної хірургії, — говорить директор Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Геннадій Книшов. — Майже 100% складає знос лікувально- діагностичної апаратури, несвоєчасна первинна діагностика на рівні районної поліклініки, погана поінформованість батьків про складність та актуальність своєчасної діагностики та лікування пороків серця, і внаслідок цього — відмова від оперативного втручання або пізнє звернення по медичну допомогу. Вирішення цих проблем дозволило б нашим лікарям-фахівцям найвищого класу рятувати удвічі більше дітей із захворюваннями серцево-судинної системи».

Ксенія ЮРКЕВИЧ
Газета: 
Рубрика: