Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Сертифікація інтелекту

«Квазар-Мікро» нарощує свій навчальний потенціал
31 січня, 2001 - 00:00

На початку 2001 року відразу троє фахівців навчального центрy «Квазар-Мікро», що є піонером професійного навчання в галузі інформаційних технологій, пройшли успішну сертифікацію за програмою MCSE корпорації Microsoft. Про неординарність цієї події можна судити з того, що сертифікованих інженерів Microsoft (MCSE) в центрі тепер стало шість, що є загальноукраїнським рекордом для навчальних центрів Microsoft. Троє з них додатково мають кваліфікацію MCDBA — це новий перспективний напрямок. Таким чином, УЦ «Квазар-Мікро» знову підтвердив репутацію одного з найсильніших центрів авторизованого навчання в СНД: адже в сусідній Росії подібним інтелектуальним потенціалом володіють не більше, ніж один-два навчальні центри.

Минула сертифікація, безумовно, сприятливий вплине на весь навчальний процес, оскільки підвищення класності інструкторів дозволяє вивести на якісно новий рівень курси N-Intro для початківців. Усього ж за шість років навчання в галузі інформаційних технологій на авторизованих курсах УЦ «КМ» підготовлено понад 1200 фахівців, і попит на них продовжує неухильно зростати. «Немає нічого дивного в тому, що число бажаючих навчатися не зменшується. Зараз спеціалізація в будь-якій галузі інформаційних технологій дозволяє досить упевнено дивитися в майбутнє. Крім того, зростаюча потреба в таких фахівцях пояснюється бурхливим розвитком інформаційних технологій та Інтернету, які міцно входять у повсякденне життя. В усьому світі серйозних професіоналів в галузі ІТ катастрофічно не вистачає. Наявність у штаті сертифікованих співробітників уже стала нормою для будь-якої солідної компанії. Тому для України підготовка власних сертифікованих інженерів, які ні в чому не поступаються зарубіжним, — це багатообіцяючий шлях», — сказав «Дню» менеджер навчального центру «КМ» Олег Федоров.

У найближчих планах центру — довести число висококласних фахівців з продуктів Microsoft, як мінімум, до десяти. Інженери вищої категорії не випадково ціняться «на вагу золота», бо підготовка їх потребує великої копіткої праці. Що потрібно, щоб стати справжнім професіоналом в галузі ІТ? Нові власники сертифікатів MCSE, які працюють інструкторами центру, відповіли на це запитання так.

Валентин ВАСЬКО:

— Стати грамотним системним адміністратором не просто — для цього треба чимало попрацювати над собою. У нас курси тривають з 9-ї години ранку до 6-ї вечора, тобто повний робочий день. У кінці дня проводиться тестування для закріплення отриманих знань. А складання іспиту відбувається в такий спосіб: ви залишаєтеся один на один з комп’ютером і відповідаєте на екзаменаційні запитання. При цьому застосування сучасних інформаційних технологій дозволяє здійснювати повноцінний контроль: слухач може покладатися тільки на власну голову. Щоб отримати статус MCSE, необхідно здати чотири обов’язкові екзамени з операційних систем і два екзамени на вибір. Це забезпечує надійну та об’єктивну оцінку технічних знань кандидата і його досвіду роботи з продуктом.

Віталій ГРАМ:

— Проведені за кордоном дослідження показують, що фахівці, сертифіковані з продуктів і технологій Microsoft, працюють більш продуктивно. Зараз ми читаємо початковий курс навчання. До нас приходить усе більше людей, з якими треба починати працювати практично «з нуля». Судячи з усього, ця тенденція збережеться надалі, бо інтерес до комп’ютерів не спадає. Тому можна передбачити, що роль дистанційного навчання буде зростати. При такому виді навчання аудиторія не обмежена кількістю комп’ютерів, бо кожен, хто сидить за комп’ютером вдома чи на роботі, одночасно є слухачем. Дистанційне навчання не має кордонів, так само як і Інтернет.

Дмитро ВАСИЛЬЄВ:

— Звичайно, для досконалого розуміння всіх тонкощів комп’ютерних технологій бажано мати вищу технічну освіту. Хоча б на рівні 4-5 курсів інституту. І все-таки, на мій погляд, не це найголовніше. Головне — мати бажання, прагнення стати сертифікованим інженером. Це по-справжньому гідна мета.

Петро ІЖИК, «День»
Газета: 
Рубрика: