Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Щасливо дійти до школи та додому

Київську міліцію зобов’язали покращити дороги біля шкіл та садочків
4 червня, 2009 - 00:00

Про низьку якість наших доріг та про те, що кілька тисяч людей щороку гине в дорожньо-транспортних аваріях, повідомляється чи не щодня. За інформацією прокуратури Києва, лише за минулий рік та п’ять місяців 2009 року на дорогах загинуло 13 дітей, травмовано — 422. Більшість таких випадків (70%) сталася через порушення водіями правил дорожнього руху. Вирішення питання — на совісті влади, в тому числі — місцевої. Що ж конкретного робиться, наприклад, у Києві, аби ситуація покращилася?

Нещодавно прокуратура столиці провела перевірку якості та безпечності доріг біля столичних шкіл. За інформацією прес-служби прокуратури, за 2005—2008 роки біля 174 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Київська міська державна адміністрація встановила «лежачі поліцейські», або, як кажуть дорожники, пристрої примусового зниження швидкості руху транспортних засобів з відповідними дорожніми знаками. Так, оскільки в Києві середніх шкіл є аж 528, а дитячих садочків — 572, то навіть 200 «поліцейських» — це вкрай мало (вже не кажучи, що водії маршруток нерідко не пригальмовують біля них). Саме через те у своєму висновку фахівці стверджують, що нині «в кожному районі міста Києва досі існують небезпечні ділянки дороги біля навчальних закладів, де дітей, які йдуть до школи, щодня наражаються на небезпеку». До того ж, комісія зафіксувала, що на деяких дорогах взагалі не було так званих «чинних засобів попередження безпеки руху» — була відсутня розмітка білим кольором нерегульованих пішохідних переходів, а світлофори не працювали.

Як стверджують у прес-службі, припускаються помилок і директори шкіл: вони не звертаються за допомогою до працівників ДАІ. «В порушення вимог ст. 27 Закону України «Про дорожній рух» посадові особи державтоінспекції не вносять оперативні зміни в організацію дорожнього руху. Також вони не встановлюють та не аналізують причин дорожньо-транспортних пригод, через що подібні сумні випадки, на жаль, продовжують траплятися», — констатується у висновках комісії.

Як приклад, наводиться перехрестя вулиць Донецької та Молодогвардійської, де встановлено попереджуючі знаки «Діти», знак обмеження швидкості руху та «лежачий поліцейський». Тим не менше, за інформацією міліції, лише протягом вересня-жовтня 2008 року тут у дорожньо-транспортних пригодах травмувалося троє школярів. Тож тепер Головне управління МВС України в м. Києві зобов’язалося покращити стан доріг та світлофорів біля київських шкіл та дитячих садочків. Через три місяці будемо перевіряти, що зробить міліція, аби діти не травмувалися й не гинули на дорогах.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: