Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

...Ще раз про опір деградації

Не маючи достатньої кількості залів і фінансування, Миколаївська дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з фехтування готує олімпійських і європейських чемпіонів
27 липня, 2012 - 00:00
ОЛІМПІЙСЬКА ЧЕМПІОНКА ОЛЬГА ХАРЛАН ЗІ СВОЄЮ ПРИХИЛЬНИЦЕЮ І ПОСЛІДОВНИЦЕЮ АНЕЮ ДУБОВОЮ / ФОТО НАДАНО АВТОРОМ

«Ольга Харлан — мій наставник і кумир», — стверджує Аня Дубова. Вона не олімпійська чемпіонка, не чемпіонка Європи, не майстер спорту, а звичайна дівчинка, вихованка Миколаївської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з фехтування, з великими амбіціями та перспективами. У свої одинадцять Аня має вже другий дитячий розряд із фехтування. А любов’ю до цього виду спорту завдячує олімпійській чемпіонці Ользі Харлан, яка, як стверджує Аня, одразу захопила її своєю спортивною майстерністю. «Її вміння швидко завдавати ударів та швидко відходити назад вражає. Ми з нею товаришуємо, вона дуже добра та сильна. В майбутньому я хочу стати такою, як вона», — ділиться Аня Дубова. Сьогодні юна спортсменка намагається всю себе віддавати спорту, щоб досягти таких висот, як її старші наставники і, можливо, колись також поїхати на Олімпіаду та вибороти золото для рідної країни: «Я тренуюся щодня. Іноді залишаюся і після занять. Всі мене підтримують, і Оля теж. На кожних змаганнях у Києві вона бажає мені удачі та перемоги».

За останні 10 років Миколаївська спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву підготувала двох олімпійських чемпіонів, чемпіонами Європи стали понад п’ятнадцять спортсменів. Та незважаючи на такі значні досягнення, за словами майстра спорту СРСР Сергія Андрієнка, школа не в змозі надати всім охочим можливість займатися в школі, оскільки на сьогодні три зали, призначені для тренувань, вміщають не більше 60 спортсменів, а охочих значно більше. Не менш важливим залишається і питання фінансування. Кожен із вихованців школи бере на себе витрати за свої обладунки. А найпростіше обмундирування коштує орієнтовно триста доларів. Сергій Андрієнко говорить: «Запас молодого покоління є, був і буде, тому що в нас досвідчені тренери, це професіонали зі стажем. Приклад результативної роботи — майстерність Ольги Харлан. Тож результати є і будуть, адже діти хочуть займатися. Є і складнощі, тому що фехтування — це доволі фінансово витратний вид спорту. Тому не всі батьки можуть дозволити собі, щоб їхні діти займалися фехтуванням».

Сьогодні Ольга Харлан у Лондоні готується до старту ХХХ Олімпійських ігор. Сергій Андрієнко так оцінює її шанси: «Звісно ж, вона наполеглива, цілеспрямована, досягла того, чого змогла. Цьому сприяли постійні тренування, плюс тренери, які її супроводжують протягом усього її спортивного життя. Будемо сподіватися, що на цій Олімпіаді вона також досягне найкращих результатів і посяде перше місце».

Христина СИНИЧКІВ, корпункт «Дня» в Миколаєві
Газета: 
Рубрика: