Двадцять шість історій жителів Миколаївщини зібрали діти в рукописну «Велику книгу», в яких описано героїзм і патріотизм дідів та прадідів під час Другої світової війни. Днями також представив свої результати в Миколаївському краєзнавчому музеї «Старофлотські казарми» проект «Фото мого прадіда».
Зазначені проекти стартували у травні цього року з нагоди 75-річчя Миколаївської області, участь у них взяли школярі з різних районів регіону. У фінальній частині проекту було представлено понад 80 робіт.
«Фото мого прадіда» — це 55 світлин учасників бойових дій, які по завершенні війни залишилися жити на Миколаївщині. До них додано коротесеньку біографію героя, яку написав його нащадок. Усі світлини й розповіді зібрані у величезний стенд, виставлений у приміщені Миколаївського краєзнавчого музею «Старофлотські казарми». Заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Наталя Іванцова зазначила: «Це була ініціатива Молодіжної колегії при голові обласної державної адміністрації. І чесно кажучи, я не могла уявити, який буде кінцевий результат цього проекту. Коли я побачила цю книгу, то переконалася, що в нас є спадкоємність поколінь. Тобто люди похилого віку передали частину своєї душі, серця, досвіду молодому поколінню. І приємно усвідомлювати, що молодь цікавиться минулим і зазирає в нього».
Незвичним для Миколаєва став експонат проекту «Велика книга», в яку увійшли фронтові історії часів Другої світової, того регіону, де живе автор . Видана вона в єдиному екземплярі й написана від руки.
Організаторам оцінювали зусилля школярів за обраним автором підходом у висвітленні своєї роботи. «Найкращого обрати неможливо, — коментує Дмитро Маломуж, голова молодіжної колегії при голові обласної державної адміністрації. — Адже для кожної дитини її прадід є героєм. Тому ми обрали ті роботи, які, на нашу думку, були найкраще оформлені і красномовно написані».
Переможці будуть нагороджені подяками та символічними призами. А кожен охочий уже найближчим часом зможе роздивитися стенд і погортати сторінки «Великої книги» у виставковому залі Миколаївського краєзнавчого музею, де вони зберігатимуться й надалі.