Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Шукаємо таланти. До 26 березня

10 березня, 2006 - 00:00
НА ФОТО ЗЛІВА НАПРАВО: АРКАДІЙ АЕРОВ, КСЕНІЯ ЛЯПІНА, ЛАСЛО ХОВАРД / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА, «День»

З 14 березня у заповіднику «Софія Київська» пройдуть відбірні тури Четвертого міжнародного фестивалю «Золоті зернята України», а фінальний гала- концерт відбудеться 26 березня в Національній філармонії.

Головна мета фестивалю — відкрити нові імена майбутньої культурної еліти нашої країни, а стати учасником конкурсу може будь-яка дитина, що займається в музичній школі. У цьому році у відбірних турах, які проходили в усіх регіонах України, взяли участь 21 тисяча дітей. Як підкреслили організатори (фестиваль проходить під патронатом Ради меценатів та Ради підприємців України Кабміну), змагаються не вундеркінди зі спеціальних шкіл, а звичайнісінькі діти, які завдяки наданій їм можливості проявити свої здібності на концертах справді показують віртуозність та майстерність, використовуючи шанс стати майбутніми зірками. Організатори фесту, відкривши талант, плекають і пестять його. Наприклад, на престижному Міжнародному конкурсі «Віртуози фортепіанної гри», який проходить у чеському місті Усть- над-Лабой переможниця першого фестивалю 2003 р. Майя Петрова посіла перше місце, а володар Гран-прі «Золоті зернята-2004» Артур Лієр — друге місце.

Величезну допомогу фестивалю надають дипломати Угорщини, Чехії та США. Так перед нинішнім фестом у Посольстві Угорщини в Україні відбувся прийом, де зібралися бізнесмени, які фінансово підтримують «Золоті зернята», відкриваючи його, надзвичайний посланець Ласло Ховард сказав: «Стало хорошою традицією, коли дипломати допомагають в організації музичного форуму». Наприклад, Угорське посольство готує для переможців «Золотих зернят» цінні подарунки, щоб вони нагадували дітям про їхні виступи на конкурсі.

— Проводити фестиваль «Золоті зернята» подав ідею український бізнесмен Сергій Рябухін, на жаль, у 48 років він несподівано помер, а справа, яку Рябухін розпочав, досі живе. Наш фестиваль єдиний у своєму роді, — стверджує директор фесту, скрипаль Аркадій Аеров. Для участі в ньому не треба сплачувати вступний внесок, а кожна дитина, надіславши заявку, зможе виступити. Мене радує, що з кожним роком кількість конкурсантів нашого фестивалю зростає. Так на першому фесті змагалися 215 дітей, на другому — 294, на третьому — 320, а нині, тільки з України, у фінальному відбірковому турі виступлять 430 чоловік. Цього року в конкурсі візьмуть участь діти з Болгарії та Чехії. Фестиваль проходить у кількох номінаціях: фортепіано, скрипка, віолончель, арфа, гітара, композиція, духові інструменти, а в цьому році ще додалася номінація «вокал». На попередніх концертах діти з Городні (під Борисполем) вразили дипломатів посольств Чехії та Угорщини, і вони пообіцяли обов’язково відзначити юні таланти спеціальними призами на гала-концерті. Дипломати нам допомагають не лише подарунками для дітей, але вони беруть на себе витрати, пов’язані з приїздом та перебуванням у Києві членів журі. Нині відбірні тури та репетиції пройдуть у заповіднику «Софія Київська», а фінал — у Філармонії.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: