Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Сімейний кодекс» — на сцені

8 лютого, 2005 - 00:00
ФОТО АВТОРА

Cтати на місце підлітків, які зіткнулися з проблемою небажаної вагітності, запропонував гендерний театр школи- гімназії №6 міста Вінниці у міні-виставі «Квіти кохання».

Це не перша вистава гендерного театру школи. Молоді актори успішно розпочали свою роботу ще у вересні 2004 року п’єсою «Сімейний кодекс». У ній глядачам запропонували очима стороннього спостерігача подивитися на три типи сім’ї: з насильством з боку батька, з материнським насильством та на гармонійну сім’ю. ...І зробити відповідні висновки.

За словами начальника міського центру соціальних служб для молоді Світлани Сулімової, це новий тип роботи, який переслідує ті ж цілі, що й решта, але його перевагою є безпосередність у спілкуванні рівних за своїми можливостями підлітків, «Це звичайні вистави, але вони набагато сильніше «пробивають» людину, ніж лекції», — каже Світлана Сулімова.

Ідея гендерного театру належить громадському об’єднанню «Школа рівних можливостей», створеній за ініціативою вінницького міського центру соціальних служб для молоді у вересні 2003 року. Вона займається розробкою та проведенням соціально- орієнтованих тренінгів, випуском літератури, створенням гендерних театрів. Основна мета Школи — попередження насильства в сім’ї, запобігання торгівлі людьми та подолання гендерних стереотипів у суспільстві.

До речі, гендерних театрів у Вінниці вже два. Ще один діє при Вінницькому обласному музично-драматичному театрі ім. Садовського.

Микола ГОРБАТЮК, Вінниця
Газета: 
Рубрика: