Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Соціальне партнерство як метод виховання еліти

2 грудня, 2000 - 00:00

В Інституті Міжнародних відносин при Київському нацiональному університеті ім. Т.Г. Шевченка відбулося вручення грантів від компанії «Філіп Морріс Україна». Всім відомі сьогоднішні проблеми вищої освіти, ситуація, в якій опинилися більшість провідних вузів країни, вже нікого не дивує. Платна освіта з одного боку, вирішує багато які проблеми, включаючи фінансову, але в той же час залишає «за бортом» величезний пласт талановитої молоді, що не має можливості сплатити за навчання престижної професії, котре дорого коштує.

Інститут міжнародних відносин при Київському нацiональному університеті ім. Т. Г. Шевченка залишається одним із небагатьох, куди дорога не закрита для юнаків і дівчат з малозабезпечених родин, що марять професією дипломата. Залишаючись головним «профільним» вузом країни, КІМВ якщо чим і виділяється з ряду елітних вузів, то це високим конкурсом і, відповідно, підвищеними вимогами до своїх студентів.

Розмір стипендій — особливо болісне питання, якщо йдеться про формування національної еліти, вважають куратори з МЗС, адже складно уявити, як виростити гідні кадри, якщо стипендія становить менше за 100 гривень.

Проблему розв’язала поява мецената. Ним чотири роки тому і виявилася компанія «Філіп Морріс Україна», що заснувала стипендії для найбільш успішних студентів. Звичайно, 16 стипендій на рік для Інституту здаються краплею в морі, але результат себе виправдав вже давно, вважає ректор Інституту професор Л. Губерський. Адже розподіляючи ці заслужені нагороди, вчена рада запалює іскру змагання, дає стимул для студентів. Крім того, в список стипендіатів включають студентів із малозабезпечених сімей, яким така підтримка часом життєво необхідна.

Сьогодні Україна проходить найбільш серйозне випробування на виживання. Воно ж не в останню чергу залежить і від бажання, готовності тих, що вже досягли успіху надати посильну допомогу тим, хто поки що лише прагне до успіху. Бо якщо питанням формування кадрів не будуть стурбованi провідні українські компанії, цього не зробить ніхто. Смішно в цьому випадку нарікати на державу. А якщо замість нехитрого «держава повинна» запропонувати ідею співпраці, партнерства «бідних» і «багатих» — у країни буде набагато більше перспектив.

Віктор МЕЛЕХОВ
Газета: 
Рубрика: