В Україні стартував Go Camp — проект мовних шкільних таборів за участю міжнародних представників-волонтерів. Робоча мова — англійська. У проекті беруть участь 600 середніх навчальних закладів, більшість із них — школи в райцентрах і селах, де дітям нелегко знайти носія англійської. Метою Go Camp є залучення українських школярів до вивчення та спілкування англійською, усвідомлення її значення в сучасному житті А ще — спілкування з цікавими особистостями зі всього світу, обмін досвідом і створення дружніх зв’язків.
«Ми запросили волонтерів із усіх країн світу. Ті, хто зголосився, протягом трьох тижнів працюватимуть в Україні мовними послами з дітьми та педагогами. Волонтери намагатимуться здолати мовний бар’єр і розповідатимуть дітям про життя у своїх країнах. Волонтери вчитимуть дітей мові та навичкам, необхідним у ХХІ столітті, відкриватимуть дітям свою культуру, — говорить Оксана НЕЧИПОРЕНКО, директор громадської організації Global Office. — Для проекту ми відібрали 600 шкіл, серед іншого волонтери працюватимуть на сході України, зокрема в Слов’янську, Краматорську, Маріуполі. Загалом цього року в цих таборах займатимуться орієнтовно 40 тисяч дітей. Торік у нас було 120 шкіл і дев’ять тисяч дітей. Але ми проаналізували нашу роботу, запити шкіл, також побачили бажання волонтерів приїжджати до нас, і цього року спробували зробити захід масштабнішим. Ми намагалися підключити до програми максимальну кількість наших партнерів: нам допомагали Міністерство освіти і науки України, волонтери ООН у світі, діаспори. Ми писали в різні медіа, в соціальних мережах. Вибрали здебільшого маленькі міста, бо там у людей небагато можливостей поспілкуватися з іноземцями. І хоча якість освіти в цих школах не така висока, проте дуже високою є мотивація дітей і вчителів».
У Go Camp-2017 беруть участь волонтери зі всіх країн Євросоюзу, а також із США, Канади, Нової Зеландії, Австралії, Південної Кореї, країн Африки та Південної Америки. За словами організаторів, програма роботи залежить від кількості дітей і запиту. Заходи дуже різні: від інтерактивних занять, особистого спілкування та ігор — до лекцій англійською про громадянську освіту, важливість виборів, стан довкілля, кар’єрну орієнтацію тощо. Проект триватиме протягом усього літа.
Із Facebook, де була широка рекламна кампанія, про Go Camp дізнався житель Канади волонтер Мирон ЛАГОЛА. Він говорить про себе, що є «чистокровним українцем», і, окрім власне проекту, приїхати в Україну його спонукала історична дата — 150 років першої еміграції українців до Канади.
«Я вирішив поїхати в Україну і поділитися досвідом, адже частенько працюю волонтером. Мене відіслали в Херсонську область, в село Чулаківку. Я як англомовна людина допомагатиму місцевим вчителям заохочувати дітей до вивчення англійської. За освітою — мікробіолог. Не знаю, чи стануть мені у пригоді в Чулаківці мої професійні знання, але навички волонтерства, впевнений, знадобляться. У цьому проекті я беру участь вперше. Сподіваюсь, він пройде успішно, й наша співпраця продовжиться», — ділиться очікуваннями Мирон.
Також в інтернеті про Go Camp дізналася волонтер Олександра НАЗАРОВА, яка народилася в Києві, але вже тривалий час живе у французькому місті Рені. Вона вчиться в університеті на факультеті інформації та комунікацій, часто бере участь у волонтерських проектах. У цьому — вперше.
«Наше основне завдання — не стільки вчити дітей граматиці чи покращувати їхній словниковий запас, скільки здолати мовний бар’єр. Зробити так, щоб діти не боялися спілкуватися англійською, щоб вільно себе почували, розмовляючи з її носіями. Дітям це дуже потрібно, адже вкрай важливо відчути впевненість, коли спілкуєшся іноземною, — наголошує Олександра. — Я б хотіла донести дітям, що англійська мова — це не просто предмет у школі, а один із інструментів комунікації з людьми у світі. Ми вчимо іноземну мову, щоб спілкуватися з іноземцями. Не треба боятися розмовляти й робити помилки».
За словами організаторів, з огляду на попит на мовні табори в Україні, а також на зацікавленість міжнародних волонтерів, це тільки початок роботи. Проект планують зробити щорічним.