Характеризуючи сьогоднішню епідемічну ситуацію, начальник Головного санітарно-епідеміологічного управління Міністерства охорони здоров'я України Сергій Бережнов підкреслив, що, порівняно з попередніми періодами, відзначається зростання захворюваності практично на всі відомі інфекційні хвороби.
Літнього періоду особливо нагадували про себе кишкові інфекції, що значною мірою пов'язувалося із надзвичайно сильною спекою. Особливо постраждали жителі південних регіонів — Луганщини, Донеччини, Запоріжжя, Херсона, Криму. Цього літа до нас повернулася й призабута холера: було зафіксовано три випадки цього захворювання — один у Маріуполі, два — у кримських Саках. У першому випадку причиною зараження стала аварія на місцевому колекторі, внаслідок чого збудники захворювання потрапили до річкової й морської води. На щастя, хвороба у потерпілого пройшла в легкій формі. У Саках заразилися мати й дочка, причиною захворювання яких теж стала забруднена питна вода.
Цього року почастішали випадки групових отруєнь різними продуктами харчування. Тільки наприкінці серпня їх було зафіксовано три, причому жертвами ставали від 50 до 80 чоловік. Причинами найчастіше є порушення санітарних норм, зберігання і приготування продуктів у непристосованих приміщеннях.
Що ж чекає нас у подальшому? І чи спадатиме разом з високою температурою й епідемічна напруженість? Прогнози медиків не дуже оптимістичні. На думку Сергія Бережнова, вересень теж буде досить напруженим. Хоч один з головних чинників ризику — висока температура повітря — вже не страшний, з'явилися інші. Після літньої перерви відновили роботу дитячі дошкільні і шкільні учбові заклади, і серед дітей можуть опинитися носії інфекцій, отриманих ще під час відпочинку. А в дитячих колективах будь-яка зараза розноситься вмить. Насамперед медики чекають зростання заражень гепатитом А, коростою, педикульозом. Можлива й дифтерія, хоча ця хвороба перебуває під контролем і різкого спалаху не очікується. Актуальною є й проблема кишкових інфекцій. Насамперед може спрацювати психологічний чинник: люди, котрі працюють на харчоблоках, за літо частенько втрачають необхідні навички й порушують режим приготування їжі. До того ж, далеко не скрізь, перш ніж стати до роботи, вони проходять медичний огляд, а отже, цілком можуть стати винуватцями поширення інфекцій. Як же від них уберегтися? Передусім, дотримуйтесь особистої гігієни і привчайте до цього дітей. Не забувайте, що інфекційні захворювання часто називають «хворобами брудних рук».
№178 18.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»