Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Срібна акула-2009»

Три дні у підводному світі
22 травня, 2009 - 00:00
МАЛЮВАННЯ ПІД... ВОДОЮ / ФОТО НАДАНЕ ПРЕС-СЛУЖБОЮ ФЕСТИВАЛЮ

Хто з телеглядачів не дивився «Підводну одіссею Кусто»? Важко знайти таку людину, адже всім цікаво заглянути в океанські глибини й дізнатися, хто там живе та що росте. У Франції (м. Антіб) 1973 року на честь Кусто заснували Всесвітній фестиваль підводного зображення. Зараз цю ідею підтримали понад 20 країн, серед них Італія, Словакія, Японія, Туреччина, Греція та інші. В Україні такий фестиваль проводиться з 2001 року і називається «Срібна акула». За словами Даніеля Мерсьє (президента Всесвітнього фестивалю підводного зображення), українська «Акула» перевершила його очікування. Поступово фестиваль переріс у велику подію, де збираються підводні оператори, фотографи, живописці та скульптори з усього світу, а також люди, які ніколи не були в таких глибинах і хочуть заглянути у підводний світ очима підводників. Уже вдев’яте захід проводиться під егідою антібського фестивалю.

«Срібна акула-2009» проходитиме з 22 до 24 травня у київському Будинку кіно. Учасники змагатимуться у таких номінаціях: «Найкраще підводне відео», «Найкраще підводне фото» і «Найкраща живописна або скульптурна робота». На фесті зберуться понад 100 фотографів і операторів, 30 художників та скульпторів з різних куточків світу (Нідерландів, Франції, Іспанії, Македонії, Німеччини, Канади, США, Сінгапуру, Росії, України та ін.), які продемонструють свої дослідницькі й творчі роботи. Наприклад, на минулих фестивалях Олександр Куракін представляв відеофільм про дослідження тваринного світу Чорного моря; Крістіан Петрон — фільм «Акули під пильним спостереженням» про захист флори і фауни колумбійського заповідника Мальпело; а француз Андре Лабан (оператор команди Кусто) підійшов більш творчо й представив унікальну стрічку, в якій музиканти грали під водою на роялі й віолончелі. До речі, крім фільмів, Андре займається і живописом. Декілька років тому в нього виникла ідея написати картину під водою. Він взяв полотно, фарби, мастихіни (замість пензлів) і занурився під воду. Але перша спроба провалилася — розмокли паперові наклейки на тюбиках фарби, й Андре не знав, де який колір. Наступного разу він «озброївся» краще й написав картину морського дна з натури — у прямому значенні цього слова. Свою любов до підводному світу Андре втілив у фільмі-сповіді «Пристрасть блакитного кольору» з авторськими коментарями. До речі, у Андре українське коріння — його пращури жили у Львові. Цього року Лабан, у свої 80 років, знову прилетить в Україну і привезе картини, написані в Чорному морі. На честь ювілею цієї легендарної у світі дайвінгу людини на фестивалі буде демонструватися фільм про його життя і творчість, знятий кінематографістом Федором Лебедєвим. Зйомки фільму проходили протягом декількох років у різних країнах, як на суші, так і під водою...

Переможці «Срібної акули-2009» отримають грошові та спеціальні призи, а окремий конкурс організатори фесту проведуть для дітей.

Почесними гостями будуть, крім Андре Лабана, Даніель Мерсьє (президент Всесвітнього фестивалю підводного зображення, засновник навчальної системи з дайвінгу CEDIP/UDIP, яка використовується в 44 країнах світу) і Крістіан Петрон (засновник компанії Cinemarine, оператор підводних зйомок телеканалу Discovery, документального фільму «Титанік», який разом із Люком Бессоном зняв фільм «Блакитна безодня»).

Настя КОХАН
Газета: 
Рубрика: