Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Стаємо додатком?

14 лютого, 2003 - 00:00

У «Дні» №8 від 17 січня опубліковано лист А. Броннікова з Донецька «У пошуках рецептів відродження» . Я цілком погоджуюся з автором листа, який чітко виклав проблему. Така ж ситуація з науково-технічною літературою і в Харкові: практично всі книгарні перейшли під керівництво «крамарів», а, як відомо, «крамарям» наука не потрібна. Їх насамперед цікавить одномоментний прибуток.

Як та шагренева шкіра, почали скорочуватися спочатку площі в книгарнях під книжки — то поруч з’явилися канцтовари, то електротовари, то секонд-хенд. Для книжок, загнаних у куточок, стали відводити не більше одного-двох метрів площі полиць. Про яку наукову літературу тут може йтися? Детективи, містика, ворожіння, магія, ясновидіння, секс — ось, власне, і вся література.

Пишу ці рядки — і одразу спало на думку: «А може, так і треба? Можливо, оскільки у всьому світі йде розподіл праці, одні стають «мозковим центром», центром розвитку науки і техніки, передових технологій, як США, а інші додатками — чи то сировинними, чи то дешевої робочої сили, чи то ринків збуту?»

Анатолій ВОРОНИЙ, головний редактор всеукраїнського науково-популярного журналу «Непоседа», Харків
Газета: 
Рубрика: