Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

СТОП-КАДР

8 червня, 2001 - 00:00

Сочинські страждання

Дванадцятий за рахунком фестиваль «Кінотавр» відкрився 1 червня провальним фільмом Олександра Абдулова «Бременські музиканти». Одного цього вже досить, щоб оцінити рівень фестивалю. Пом’якшити ефект абдуловського неподобства має, очевидно, фільм мильного маестро Тіграна Кеосаяна «Президент і його внучка» — так досить категорично відгукується про конкурсну програму російського кінофоруму Газета.ru. Тим часом у ній 22 картини, більшість із них уже бачено: «Даун Хаус», «Отрути», «Москва», «Ніжний вік», «Прийди на мене подивитися», «У серпні 44-го» Пташука, який не потрапив у конкурс Московського міжнародного кінофестивалю. З-поміж зовсім свіжих — «Квітучий пагорб серед пустого простору» Ешпая і «Кінець століття» Лопушанського. «Другорядні люди» нашої Кіри Муратової, що побували в Берліні, мають шанс стати головною подією «Кінотавру», вважає Газета.ru. «Телець» Олександра Сокурова від ролі фаворита ухилився: режисер дав свою картину тільки для позаконкурсного показу.

Організатори обіцяють присутність на «Кінотаврі» мало не двох сотень віп-персон і 55 нових картин. Героїчними зусиллями вдалося навіть відновити конкурс «Дебют», який минулого разу довелося відмінити через відсутність кандидатів. У ньому буде показано: «Із днем народження, Лоло!» Володимира Щеголькова, «О, не лети так, життя» Тетяни Воронецької, «Репете» Євгенія Малевського і «Текст, або Апологія коментарю» Катерини Харламової.

До міжнародної частини фестивалю увійшло 17 фільмів. Серед них «Зворотний бік Бога» Пабло Лорки (Іспанія), «Хвіст диявола» Димитра Петкова (Болгарія), «Король танцює» Жерара Корб’є (Франція — Бельгія — Німеччина) і «Пересортування» Алекса Джові (Велика Британія). Однак шукати цікаві іноземні новинки в Сочі марно і в конкурсному, і в позаконкурсному показах. Усе одно їх привезуть на Московський міжнародний фестиваль.

«Брат» і «Сестри»

На відеорозкладках з’явився фільм «Сестри» — режисерський дебют Сергія Бодрова-молодшого. Примітно, що робоча назва картини була «Танець живота». Це історія двох дівчаток, двох нерідних сестер. Молодша — розпещена, капризна дочка «нового росіянина», оточена турботою сім’ї та педагогів музики, малювання тощо. Старша живе з бабусею, самостійніша та жорсткіша, займається стрільбою. Ніжних почуттів сестри одна до одної, м’яко кажучи, не відчувають. Однак, коли в тата молодшої трапляються неприємності, то єдина, хто опиняється поряд — це старша сестра, тринадцятирічна дівчинка. І сестри опиняються віч-на-віч iз світом дорослих — жорстоким, страшним, смішним — усяким.


В остаточному варіанті фільм назвали «Сестри» — це, треба визнати, досить удалий рекламний хід авторів: як кажуть, «Сестри» від «Брата»... Ну, а те, що Бодров-молодший у зоровому сприйнятті асоціюється з картинами «Брат» і «Брат-2», яких сьогодні не бачив тільки лінивий, зрозуміло. Із цього приводу навіть з’явився анекдот: «Вийшов новий фільм iз участю Бодрова і Сталлоне — «Первая свекровь», що лише підтверджує правильність розрахунку авторів картини. Хоча, звичайно, історія сестер ніякого стосунку не має до сумнозвісних братів. Підказав її Бодрову-молодшому батько і, як розповідав у пресі Сергій, вона здалася йому «дуже сучасною і правильною, і чистою». А взагалі, він ніколи не думав, що почне знімати кіно про дітей, «хоча завжди розумів, що правди в них більше, аніж у всіх інших».

Дні європейського кіно

Розпочалися учора в Київському будинку кінематографістів. Фільм з Австрії, Бельгії, Великої Британії, Греції, Данії, Іспанії, Італії, Німеччини, Нідерландів, Португалії, Фінляндії, Франції та Швеції представляють вичерпну картину актуального кіновиробництва країн-членів Європейського Союзу. Протягом шести днів український глядач матиме змогу познайомитися із сьогоденням європейського кіно, яке представлено 15 фільмами країн — членів ЄС. Дні європейського кіно відбуваються в рамках поточного президентства Швеції в Європейському Союзі. Організаторами виступили посольства та культурні центри країн — членів ЄС, Представництво Європейської Комісії та Спілка кінематографістів України. Фільми демонструються як з перекладом, так і мовою оригіналу.

«Закоханий Шекспір» розбушувався


Інтелігентний та стильний англійський актор Джозеф Файнс, відомий широкій глядацькій аудиторії за роллю закоханого Шекспіра, змінив амплуа. Китайський режисер Чен Кайг знімає в Голлівуді фільм «Убий мене ніжно», де Файнс грає якусь таємничу особу з явно кримінальним душком. До того ж він зіштовхує із праведного шляху серйозну вчену пані, яка, закинувши і кар’єру, і доброзвичайного бойфренда, розпочинає з ним нове життя, сповнене сексуальними та кримінальними пригодами. Цікаво, що спокушеного наукового працівника грає Хізер Грем, за якою твердо закріпився імідж вічної німфетки і яка грала до цього часу переважно ролі спокусниць.

Підготував Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ
Газета: 
Рубрика: