Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Студенти не проти зробити кар’єру в Україні

8 листопада, 2000 - 00:00

«Мета нашого проекту, що проводиться щорічно, полягає в тому, щоб зібрати разом студентство і компанії — потенційних працедавців, які можуть надати вакантні місця студентам. Однак це зовсім не ярмарок вакансій. Захід головним чином присвячений тому, як зробити успішну кар’єру в Україні. Тому ми хотіли б, щоб сюди прийшли не лише старшокурсники, але й студенти 2 — 3 курсів: отримавши сьогодні інформацію про компанії і їх вимоги, вони могли б надалі цілеспрямовано себе готувати до можливого працевлаштування», — розповіла «Дневі» віце-президент із зовнішніх зв’язків локального комітету AIESEC-Київ Ірина ЗЕЛДЕС .

Програма «Дня кар’єри-2000» вийшла інформаційно насиченою: виставка, семінар, тренінги, живе спілкування студентів з менеджерами компаній-експонентів. Організатори залучили до участі в акції авторитетні міжнародні компанії, котрі успішно працюють в Україні: Procter&Gаmble, Danone, Arthur Andersen, BMS Consulting, UkrJobNet. Відсутність вітчизняних компаній І.Зелдес пояснила так: «Українські компанії поки що не здійснюють масовий набір студентів на роботу і, очевидно, тому не відчувають потреби в таких виставках. Принаймні, ми пропонували їм також взяти участь, але в них такої потреби не виникло. Можливо, в майбутньому ми будемо співпрацювати і з українськими компаніями».

Міжнародні компанії, котрі всерйоз налаштовані вести свій бізнес в Україні, думають про перспективу, справедливо пов’язуючи її з молодим поповненням. Нестачі в тих, хто бажає працювати в них, природно, не буде, а тому процес добору може вестися поступово. Інший настрій у київських студентів: їм вже сьогодні потрібна повна ясність щодо завтрашнього дня.

Світлана ПЕРЕВЕРТЕНЬ , студентка 3-го курсу Національного університету ім. Шевченка: «Мене зацікавила Procter&Gamble, є вакансії у відділі продажу і управління персоналом, але, на жаль, потрібна повна, а не часткова зайнятість. Звичайно, потрапити туди можна лише на конкурсній основі, все ще так неясно. Щоправда, пропонується літня практика — гадаю, що скористаюся цим».

Олександр СОЦЬКИЙ , студент Київського національного економічного університету: «Як я побачив, компанії не так хочуть залучити молодих фахівців, як зробити собі рекламу. Хоча в проспекті сказано, що запрошуються 3 — 5 курси, фірми в основному цікавляться студентами старших курсів, а ще більше тими, що закінчили вуз. Такі дні проводяться в нашому університеті, можливо, я був просто настроєний на інше. Мені байдуже, де працювати — в Україні або за кордоном, але тільки в зарубіжній компанії. Від українських компаній відштовхує не низька зарплата, а те, що їхній бізнес, як правило, нечистий».

Петро ІЖИК, «День»
Газета: 
Рубрика: