Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Суд виправдав трамадол

16 листопада, 2005 - 00:00

Близько 146 тис. капсул конфіскованого нарковмісного препарату повернуть приватному підприємцю Донецької області за рішенням одного з районних судів шахтарської столиці.

Як повідомляє Центр із зв’язків із громадськістю УМВС України в Донецькій області, у громадянина, який володіє двома аптеками, цей препарат вилучали вже двічі: спершу в одній аптеці, де його продавали без рецепта, а потім в офісі й автовласника. На думку оперативників, трамадол продають аж ніяк не тим людям, які його потребують, і повернений препарат одразу надійде в продаж для наркоманів. При цьому оперативники Донеччини підрахували, що тієї кількості трамадолу, який доведеться повернути, вистачить, щоб забезпечити денною дозою щонайменше 30 тисяч осіб.

Більш того, як зазначив начальник Донецького обласного управління з боротьби з наркотиками Ігор Недогарко, на сьогодні кількість трамадолу, який щодня продають місцеві аптеки, в багато разів перевищує потреби пацієнтів, яким цей препарат виписують лікарі. Однак суд усе ж таки вирішив по-своєму: місцеві правоохоронці зобов’язані повернути транквілізатор власнику. «Ухвалюючи рішення, суддя посилався на те, що стаття 309 Кримінального кодексу («Про незаконне зберігання наркотичних засобів і психотропних речовин»), за якою порушили справу проти підприємця, не охоплює отрутовмісні лікарські засоби, до яких належить і трамадол», — так прокоментував це рішення І. Недогарко.

Це рішення суду спричинило в Донбасі ще цілу хвилю протестів громадян, які розцінюють його саме як покривання наркоторговця, адже, по суті, проблема з відкритим поширенням трамадолу та подібних йому речовин в області досі не вирішена. Питання про це також порушували на зустрічі з міністром охорони здоров’я Юрієм Поляченком, який відвідав Донецьку область 10 листопада. Ю. Поляченко запевнив журналістів, що питання продажу в Донецькій області наркотичних препаратів трамалгінної групи буде вирішене. «Ми знаємо, що ця проблема стоїть гостро не тільки в Донецькій області. Але ви знаєте, що на сьогодні в правовому полі існує суперечність із законом. І сьогодні є пропозиції внести зміни до закону та до постановочних документів Кабінету Міністрів і МОЗ. Через тиждень буде перше засідання робочої групи — це й силові міністерства, і відомства, і профільний комітет, і фахівці міністерства, разом обговорюватимемо це питання», — наголосив міністр.

Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Газета: 
Рубрика: