Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Сумщина он-лайн

Як розповісти про область і змінити життя в ній за допомогою інтернет-гіганта
8 червня, 2018 - 12:50
ФОТО З САЙТА WIKIPEDIA.ORG

Українське представництво Google продовжує оцифровувати різні місця країни. У середині травня представили проекти, пов’язані з Києвом та прилеглими територіями, а наприкінці місяця команда представила свої напрацювання сумчанам.

ВІРТУАЛЬНІ ОГЛЯДИНИ

«Ми хочемо показати, як сучасні технології можуть змінювати на краще життя в громаді, підвищити привабливість регіону для туристів, наскільки легко вони можуть впорядкувати комунікацію між владою та активістами», — каже Дмитро ШОЛОМКО, директор Google Україна.

Директор з питань взаємодії з органами державної влади Google Україна Олег ЯКИМЧУК додає: «Окрім подолання цифрової прірви між нашою реальністю та перевіреними технологічними рішеннями, ми ще й будуємо платформу для приватно-державного партнерства. В кожному регіоні ми спілкуємося з активістами, представниками влади та бізнесу, дізнаємося, які конкретні проблеми їх турбують, і пропонуємо рішення на базі наших технологій та сервісів».

Так, для Вінницької та Миколаївської областей створили кількамовні мапи інвестиційної привабливості з інформацією та фотографіями об’єктів. На Херсонщині допомоги потребували комунальники. Завдяки співпраці для мешканців обласного центру розробили мапу комунальних аварій, за допомогою якої можна оперативно повідомити про проблему та проконтролювати її розв’язання.

Утім, головним фокусом проекту залишається розкриття туристичного потенціалу. Кожна область отримує власну інформаційну сторінку, усі вони об’єднані на порталі «Мандруй Україною». Також усі ці сторінки мають однакову структуру: турист може переглянути 3D-тури, скласти власний маршрут та запозичити щось із пропозицій, обрати гіда чи готовий тур та отримати порцію натхнення зі статей у блозі. На сайті Сумщини (https://discover.sm.ua/) вже представлені понад 70 локацій, із часом їх ставатиме більше. Сидячи за комп’ютером, можна, наприклад, поблукати палацом Голіцина та «політати» над Круглим двором у Тростянці, роздивитися уважніше двохсотлітню яблуню-колонію в Кролевці, дослідити церкви та печери Софроніївського монастиря, пройтися пішохідними маршрутами по парках тощо.

«Цікаво, що до цього проекту долучилося багато звичайних громадян, які стали «місцевими експертами» Google, — зауважує Юрій ГЛАДЕНКО, начальник відділу промоції та туризму Сумської ОДА. — У нас відбувався Map Camp, де зібралися найкращі картографи регіону. Ці люди люблять своє місто і свій край, краще розуміють його потреби, можуть вигідно висвітлити хороші сторони або вказати на проблему та її можливі розв’язання». Команду підсилили і сертифіковані фотографи, які відзняли фото, відео та 3D-тури для цього проекту та для загального доступу на Google Maps.

КЛЮЧ ДО КОМФОРТНОГО СЕРЕДОВИЩА

Не менш важлива частина проекту — освітня. Щоб підготуватися до «цифрового перетворення», місцеві чиновники, бізнесмени, студенти вчилися грамотно користуватися своїми гаджетами та опановували правила безпечної поведінки в інтернеті. А наприклад, міжнародна правозахисна організація Freedom House провела для місцевих журналістів семінар зі свободи слова.

Освоїти нові навички запропонували і вчителям. «Мета Нової української школи — перехід від знань до компетенцій. Ми маємо не відставати від учнів та батьків, які усе більше занурюються в цифровий світ, — переконана Алла ГУР’ЄВА, тренерка Google, вчителька інформатики з Шостки. — Тож ми запросили на п’ятиденну школу 115 педагогів. Вони вчилися налаштовувати Google-акаунт, користуватися Google-формами як інструментом зворотного зв’язку та застосовувати цифрові інструменти в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами».

У цей час волонтери громадської організації «Рука допомоги м. Суми» разом із членами спільноти місцевих експертів Google провели аудит доступності соціально значущих об’єктів у центрі міста для людей на візках. Усі перевірені точки промаркували за рівнем комфортності користування для людей з інвалідністю.

СУМСЬКІ ВОЛОНТЕРИ РАЗОМ ІЗ МІСЦЕВИМИ ЕКСПЕРТАМИ GOOGLE ПІД ЧАС ПРОГУЛЯНКИ МІСТОМ ОЦІНЮВАЛИ ДОСТУПНІСТЬ УСТАНОВ ТА ЗАКЛАДІВ. У РЕЗУЛЬТАТІ З'ЯВИЛАСЯ МАПА, ЯКА ДОПОМОЖЕ ЛЮДЯМ НА ВІЗКАХ ПРОКЛАДАТИ СВОЇ МАРШРУТИ

 

«На жаль, у місті дуже мало доступних об’єктів. Тому ця мапа має допомогти тим людям, які бояться виїжджати в місто на візку. Вони зможуть скласти наперед комфортний для себе маршрут і не витрачатимуть час на маневри містом», — каже волонтер Олег ГАБ. Чоловік теж впорядкував власні знання про доступність Сум, адже до цього він так само був вимушений долати перепони на візку.

Не забули організатори проекту і про екологічну складову. «Щороку ми отримували близько 200 звернень про порушення екологічного законодавства чи проблеми в довкіллі. Раніше працювали переважно з письмовими зверненнями. Далеко не всі мають бажання чи можливість готувати довге звернення, штудіювати закони та самостійно визначати адресата, — констатує Наталія СТУПИЧ, представниця Державної екологічної інспекції у Сумській області. — Незабаром Сумщина стане сьомим регіоном, де можна буде подати звернення до екологічної інспекції он-лайн — через сайт Інтерактивного реєстру екологічних проблем України (http://ecoukraine.org/) та мобільний додаток. До заяви слід додати фото, опис проблеми та координати, а адміністратор уже направить звернення за адресою. Інформація та позначка на мапі з’являться на сайті, тож можна буде відстежувати вирішення проблеми».

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День». Фото надані компанією Google Україна
Газета: 
Рубрика: