Професор Володимир Войтенко у статті «Послуги для вас, або Куряча сліпота» («День», №118) підкреслив, що ситуація з ВІЛ/СНІДом найгірша в південних і східних областях. Натомість зауважимо, що у Західній Україні, де радянська влада (тобто влада КПРС) панувала менше часу, ніж у Східній, населення краще зберегло народні звичаї, традиції, культуру, релігію. Звідси випливає висновок, що головний шлях подолання негативних явищ полягає в розвитку культури, духовності, створенні нормальних умов людського існування.
А як же біологія? В.Войтенко пояснює, що тестостерон визначає не лише сексуальну поведінку чоловіків, але й схильність до математики, філософії та інших чоловічих захоплень. А як розподіляти свій час — залежить від загального розумового, культурного і морального рівня розвитку чоловіка, а не від його темпераменту.
Зрозуміло, що виснажені сімейним життям, замучені законними дружинами чоловіки мріють, щоб жінка була лише предметом для сексуальної насолоди. Оскільки є така потреба, то її можна задовольнити за гроші. Попит народжує пропозицію — тому інші задовольняють свою потребу у засобах існування шляхом надання сексуальних послуг.
Але чи нормально це? Звернемося знову до біології. Призначення міжстатевих стосунків — продовження роду. Насолода — це лише стимул, який забезпечує розмноження. Водночас це стимул для збереження родини, яка потрібна, щоб виростити і виховати дітей. Відомо, що суспільства, які культивували насолоду, розкладалися і гинули. Згадаймо хоча б долю Римської імперії.
Легалізація проституції ані СНІДу, ані венеричних захворювань не ліквідує. Коли занепадає мораль, то «вироби з делікатної гуми» суспільного здоров’я не врятують.
— Моя подруга працює повією на Окружній, — якось сказала знайома дівчина.
Мене вразило оте «працює повією». Одні жінки працюють вчительками, інші — лікарями, ткалями, продавцями, а ця — повією. Мовляв, теж корисний і потрібний людям фах.
Колись один радянський журналіст розповів про своє спілкування з поліцейським інспектором, що контролював повій у Стокгольмі. Швед виступав за законодавчу заборону проституції.
— Ти ж розумієш, що заборона не ліквідує проституцію, — сказав йому журналіст.
— Так, але це буде моральна оцінка суспільства, — пояснив інспектор.
Адже те, що не заборонене законом, — дозволене. Отже, в ньому нічого поганого немає. Людина виокремилася з тваринного світу. І людство може або розвиватися далі, або звиродніти. Суспільство, яке втрачає моральні орієнтири, приречене.
Законодавчі заборони не ліквідували ні крадіжок, ні вбивств, але ж ніхто не вимагає зняти ці заборони. Правова система — це імунна система соціального організму, яка не дозволяє злочинності, негативним явищам перетворитися на суспільну ракову пухлину, що знищить цей організм. А ефективність функціонування як біологічного, так і соціального організму залежить від його здатності знешкоджувати шкідливі впливи.