«Вважаю, що моршинцям і всім, хто гостював у Моршині впродовж липня — серпня, дуже пощастило. Наш курорт у тренді міст, які відвідала фотовиставка «Дня». Фотографія — це найпростіший ненав’язливий спосіб побачити, сприйняти й відчути емоції моменту, який вловив автор. А фото насправді дуже глибокі, вразливі та чуттєві.
Хочу зазначити, що вдало вибрано час виставки, адже влітку на курорті дуже багато відпочивальників, а така подія для гостей нашого міста унікальна. Сама бачила, як керівник групи проводив дітей виставкою, зупиняючись біля кожного фото і пояснюючи зміст. А для відпочивальників з-за кордону майже обов’язком було її відвідати.
Як на мене, такі заходи значно підвищують імідж курорту, і його починають сприймати також як і культурний центр, де можна поєднати оздоровлення, відпочинок і втамувати «культурну спрагу». От курорти на Заході активно це практикують — багато культурних і мистецьких заходів відбуваються саме у них, адже люди потребують емоційного задоволення. Дуже хочу, щоб ця виставка стала легким стартом для розвитку культурного життя в Моршині», — ділиться з «Днем» начальник відділу реалізації путівок і маркетингу ДП «СКК «Моршинкурорт» ЗАТ «Укрпрофоздорровниця», голова громадської організації «Асоціація розвитку і промоції Моршина» Мар’яна МАГАС. Нагадаємо, Моршин став останнім пунктом «подорожі» найкращих світлин — переможців Міжнародного фотоконкурсу «День»-2015. Фотовиставка тут завершилася 14 серпня.
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»
Загалом цикл цієї виставки охопив вісім міст — Київ, Миколаїв, Харків, Дніпро, Одеса, Луцьк, Львів, Моршин. Вона проїхала 3 755 кілометрів, щоб «пульс життя» країни відчули десятки тисяч людей. На наші фотовиставки приходили громадяни України та іноземці, дехто їхав на виставку спеціально з інших міст, як-от в Одесу — зі Львова та Києва. У Дніпрі відвідувачі експозиції впізнавали на світлинах своїх знайомих, а в Харкові «знайшлися»... герої світлини Олега Батрака «Почуття». Ними виявилися 13-річна Аліна Мищерикова та її улюблений собака рідкісної в Україні японської породи тоса-ін Кічіро. Виявляється, їх «спіймав» фотограф на виставці тварин у Києві. Наша нова знайома отримала не тільки заряд позитиву на фотовиставці, а й книжку від головного редактора з Бібліотеки «Дня».
Видається, що враження відвідувачів від фоторобіт не були поверховими. «Фотовиставка «Дня» допоможе зміцнити віру в українську перемогу й стати ще сильнішими», — говорили нам у Миколаєві. «Таких актуальних фото з таким українським змістом ми ще не бачили», — запевняли команду «Дня» в харківському «ЄрміловЦентрі». «Ця виставка — одна з найвідвідуваніших за три роки роботи галереї», — підсумовували в дніпровському «АртСвіті». «Відчуття єдиної країни», «стан душі нації», «виставка, яка пробуджує совість» — це вже резюме одеситів, лучан та львів’ян. Щирі усмішки та сльози постійно супроводжували світлини «Дня» в регіонах.
«ТАТО ІДЕ НА ВІЙНУ» / ФОТО АННИ ЧАПАЛИ
А ще маленький, але прикметний момент, що повторюється вже не перший рік. В усіх містах найбільше глядацьких симпатій отримують ті ж самі знімки. Так, жителі та гості Моршина найкращим назвали знімок Анни Чапали «Тато їде на війну», друге місце віддали роботі «Сашко» Олени Шунькіної, третє — у світлини «Батько і сини» Артема Сліпачука. Так само фотографія «Тато їде на війну» найбільше сподобалася відвідувачам у Києві, Миколаєві, Одесі, Луцьку та Львові, а в Харкові вона посіла друге місце. Також багато симпатій отримали «Ніжність» Івана Богдана, на якому кремезний військовий притискає крихітне цуценя; «Сашко» Олени Шунькіної, де зображено хлопчика-переселенця в старому будинку, та «Реальний апокаліпсис» Сергія Гудака, де зафіксовано лелек на спаленому полі. Хто казав, що у нас великі ментальні відмінності в регіонах?
Важливо додати, що проведення фотовиставок ознаменувалося й кількома «гуманітарними рекордами», які почалися з Дніпра. За сприяння міського голови підприємці міста закупили комплекти книжок з Бібліотеки «Дня» для всіх шкіл міста (а їх 161)! Естафету гідно підхопила Одеса, та й в інших регіонах відповідальна влада та бізнес зробили інтелектуальні подарунки для місцевих бібліотек і шкіл та вишів, поповнивши їх загалом понад тисячею примірників ключових для розуміння нашої історії та сьогодення видань.
Нині ж — етап активного прийому робіт на XVIII Міжнародний фотоконкурс газети «День». Нагадаємо, торік орієнтовно 200 учасників надіслали на розгляд журі понад 3000 фото. І врешті 78 фотографів було нагороджено безпрецедентним призовим фондом! Чекаємо найкращі світлини від професіоналів і аматорів, які розкриють, чим жила й живе наша країна 2016 року. Номінації конкурсу: «Український світ», «Політика», «Фото з історією», «Світ очима дітей» (до 18 років).
Усі подробиці шукайте за лінком — http://day.kyiv.ua/uk/content/hvii-mizhnarodnyy-fotokonkurs-gazety-den