Цілий місяць на мальовничих берегах Десни у багатому історією містечку Остер українські школярі не тільки відпочивали, але і підвищували свої уміння як юні майстри мистецтв у Всеукраїнській «Зеленій Академії». Здавалося б, чи хочеться дітворі під час літніх канікул вчитися? Але у цих дітей, учнів системи шкіл естетичного виховання, був абсолютно особливий відпочинок і абсолютно добровільне навчання. Справа у тому, що вперше в Україні було застосовано широко відому і дуже популярну на Заході практику літніх таборів мистецтв. До нас лише дійшли чутки, наприклад, про цілі мюзикли, поставлені під час шкільних канікул, що мають шалений комерційний успіх.
Тепер такий вид культурного відпочинку (не плутати з «піонерськими» оздоровчо-трудовими таборами радянських часів) прийшов і до України. Ініціювали цю Всеукраїнську дитячо-юнацьку акцію мистецтв Союз творчої молоді України «Ліга-Артис» у особі її президента Ганни Клименко — керівника проекту, радника міністра культури і мистецтв України, члена Національної ради з питань молодіжної політики при Президентові України і Міжнародна благодійницька організація «Міжнародний Інститут Театру». Прийшлася до душі ця якісно нова форма організації дитячого літнього дозвілля і Державному комітету України у справах сім’ї і молоді, який виділив через своє Чернігівське відділення грант на проведення «Зеленої академії». Допомогла і місцева влада.
Відразу треба обмовитися. Місце було обрано абсолютно правильно: у містечку (між іншим, заснованому Володимиром Мономахом у 1048 році на лівому березі Десни, де впадає у неї річка Остер, котрим пізніше володів князь Юрій Долгорукий, що заклав там знамениту Юр’ївську божницю), де практично стоїть усе виробництво, але хоча б розвивається малий бізнес — i повно дітлахів. Не тільки місцевих, але й таких, що приїжджають на канікули до дідусів і бабусь. Адже нещодавно Остер був досить таки примітним містечком (правда, за останні 15 років населення міста скоротилося вдвічі). Тут знаходиться будівельний технікум, а значить, має бути молодь, котрій треба якось організовувати дозвілля. Звичайно, зараз ця молодь далека від культури та мистецтва — її від цього наполегливо відлучали роками, руйнуючи усі основи естетичного виховання. Але тепер, з появою у містечку «Зеленої Академії» з’явилася надія на відродження традицій. Може бути, що ця молодь наступного року підтягнеться до своїх молодших одноплемінників, які прагнуть спілкування з прекрасним.
Адже цього року майстер-класи з акторської майстерності для юних талантів влаштовували найвідоміші діячі мистецтв України: народні артисти України Ада Роговцева, Лариса Кадирова, Тамара Яценко, Микола Кунцевич, актор театру «Браво», улюбленець усієї дітвори ще з часів телевізійної програми-гри «Лего-експрес», її ведучий Анатолій Суханов. За допомогою професора Черкаського педагогічного інституту, заслуженого художника України Віктора Клименка юні художники створювали пейзажі. Під чуйним керівництвом київського театрального режисера Євгена Курмана провели майстер-класи з режисури й акторської майстерності, а в результаті поставили заключний гала-концерт. І навіть був майстер-клас авторської пісні, конкурс виконавців «караоке», дефіле власноручно створених костюмів і т.д. Понад 60 творчо обдарованих дітей iз Києва, Чернігова, Остра, Черкас, Козельця і навіть Москви шліфували свої уміння у різних видах мистецтва і набиралися досвіду в іменитих дорослих. А новостворене Київське театральне училище провело в Острі свій перший набір учнів.