Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Табір у Слов'янську: право на надію

8 червня, 1999 - 00:00

Насамперед, як розповів репортерові «Дня» голова львівського осередку фонду «Реабілітація інвалідів» Ярослав Грибальський, держава вперше пішла назустріч третьому (громадському) секторові в такому масштабі. Зокрема, Міністерство праці та соціальної політики надало інвалідам дев'ять путівок до санаторію «Слов'янський», де й відбувалися тренування. Національний комітет спорту інвалідів України взяв на себе сплату за проїзд та проживання табірних тренерів. А Фонд соціального захисту інвалідів України виділив для потреб табору близько 70 тисяч гривень, 58 з яких пішло на втілення ідеї нового вітчизняного інвалідного візка спеціально для учасників події.

По-друге, цікавою є модель самого візка. З'явившись внаслідок співпраці київського спортивного клубу інвалідів «Паралель» в особі Володимира Азіна та заводу «Здвиж», 40 новеньких засобів пересування цілком відповідають вимогам візка активного типу, який виробляється в Швеції. А це означає, що вони краще пристосовані для людського тіла, дають можливість спинальникам самостійно долати невеликі перешкоди у вигляді бордюрів та сходів, легко розбираються тощо. І хоча є проблема — новинка удвічі дорожча за стандартний вітчизняний візок — вона дає людям, позбавленим можливості ходити, більші шанси й нові перспективи.

І ще. Табір активної реабілітації інвалідів у Слов'янську подарував багатьом місцевим інвалідам, яким не випало стати його учасниками, надію — вони теж можуть самостійно пересуватися й жити.

Ярина КОВАЛЬ, «День»
Газета: 
Рубрика: