Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Таємниця молодості суглобів

8 жовтня, 2004 - 00:00

Важко уявити собі повноцінне життя без свободи руху. Однак остеоартроз, остеохондроз та інші захворювання суглобів і хребта здатні обмежити цю свободу, а без належного лікування та профілактики цих недуг — навіть призвести до інвалідності.

Причини цих захворювань пов’язані з дегенеративно-дистрофічними змінами в суглобах. Простіше кажучи, тканина суглобового хряща атрофується при недостатніх навантаженнях чи зношується при надмірних. Вона стає менш пружною, втрачає свої амортизаційні властивості, суглобові поверхні гірше ковзають одна об одну. У результаті з’являється біль, обмежується рухливість суглоба.

Так, наприклад, у групу ризику хворих остеоартрозом потрапляють ті, хто працює сидячи, велику частину часу проводить за письмовим столом чи комп’ютером, літні люди (особливо жінки), спортсмени, які інтенсивно навантажують і часто травмують суглоби.

— В Європі і Сполучених Штатах, наприклад, діагноз «остеоартроз» ставлять кожному десятому з обстежених. В Україні, за даними медичної статистики, кількість тих, хто страждає на різні захворювання суглобів, перевищує три мільйони людей. І це лише ті, хто звернувся по медичну допомогу, а не страждає від цих недуг мовчки, — коментує керівник відділу клінічної фізіології та патології опорно-рухового апарата Інституту геронтології АМН України, професор Владислав Поворознюк. — Своїм пацієнтам із захворюваннями суглобів ми рекомендуємо зниження маси тіла, активний руховий режим без ударних навантажень на суглоби, використання фіксуючих пристосувань для суглобів, наприклад, наколінників, якщо рухи вже супроводяться неприємними відчуттями. І, звичайно ж, кожному добираємо медикаментозне лікування відповідно до сучасних міжнародних стандартів. Наша клініка стала першою в Україні, що впровадила до схеми лікування остеоартрозу препарат серії Health Life, який благотворно впливає на структуру хрящової тканини, — Терафлекс. До його складу входять хондроїтин і глюкозамін, які добуваються із хрящів тихоокеанських акул і панцира крабів. Хондроїтин знижує активність речовин, які руйнують хрящі, сповільнює процес «старіння» хрящової тканини, відновлює амортизаційні властивості хряща. А глюкозамін слугує будівельним матеріалом для хондроїтину та інших необхідних суглобам речовин. Таким чином, препарат не лише допомагає заповнити дефіцит внутрісуглобової змазки, але й не дозволяє організмові розучитися самому її виробляти. За нашими спостереженнями після курсу лікування більшість пацієнтів відзначали зменшення болю та збільшення рухливості суглобів. Побічних ефектів не спостерігалося.

Ольга КОТОВА
Газета: 
Рубрика: