Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Технології

1 жовтня, 2005 - 00:00

На Марс полетить повітряна куля

Американська компанія Global Aerospace Corporation запропонувала відправити на Марс повітряну кулю. На кулі буде апарат, що нагадує сучасний марсохід, і набір спеціальних модулів, які можна скидати в разі необхідності на поверхню планети. Як передає korrespondent.net, автори проекту стверджують, що така конструкція ефективніша за інші. Штучні супутники Марса можуть переміщатися над ним з величезною швидкістю, але дуже віддалені від поверхні. Натомість Spirit і Opportunity, які приземлилися два з половиною роки тому, надзвичайно повільно пересуваються по рихлому марсіанському грунту. Безпілотні літаки у свою чергу потребуватимуть дуже багато палива для польотів у розрідженій марсіанській атмосфері. Повітряні кулі вже випробовували на інших планетах: два такі апарати прибули на Венеру разом з радянським зондом 1984 року. Тепер дослідники, роботу яких підтримав Інститут передових досліджень NASA, розробляють для нового пристрою систему навігації та з’ясовують, що можна вивчити з його допомогою.

У мусульман з’явилася своя мобілка

Ісламський телефон має особливий пристрій, який у будь- який час доби вказує на Мекку. Адже саме туди повинні дивитися мусульмани, коли моляться. Як передає korrespondent.net, модель стільникового телефону, розроблена арабською компанією Samcom, уже пропонується покупцям у Нідерландах, а впродовж найближчих місяців з’явиться в магазинах Франції, Німеччини, Італії, Данії, Бельгії та Боснії. Телефон-розкладачка важить 90 г, оснащений двома дисплеями й поліфонічним звучанням. Крім звичайних функцій телефон для справжніх мусульман має специфічні «ісламські» опції. Пам’ять апарату містить повний текст Корану англійською та арабською мовами, дозволяє визначати напрямок на Мекку п’ятьма різними методами для коректного здійснення намазу, а також має автоматичні пам’ятки про п’ять щоденних мусульманських молитов. Цю модель мобільного телефону було вирішено просувати на європейському ринку після того, як вона з успіхом зарекомендувала себе в 23 країнах Близького Сходу й Азії. За словами виконавчого директора Lebara Пітера Сайка, перший день продажу телефону показав, що він користується неабияким попитом і викликає підвищений інтерес у покупців. Сайк також зазначив, що в Нідерландах проживає 1 мільйон мусульман, і якщо 5% з них куплять новий телефон, то компанія отримає клієнтуру чисельністю 50 тисяч осіб.

Трав’яна енергетика

Науковці з Університету Іллінойса at Urbana-Champaign пропонують замінити кам’яне вугілля травою. Так звана слонова трава, що росте в африканських саванах і заввишки досягає 4 метрів, може стати новим джерелом енергії. Як передає washprofile.org, дослідження показали, що слонова трава має низку незаперечних переваг: вона швидко росте практично на будь-яких грунтах, її легко збирати й використовувати, наприклад, на теплових електростанціях. Крім того, слонова трава має високу енергоємність. Нині в США приблизно 40% електроенергії виробляється за рахунок спалення вугілля.

Газета: 
Рубрика: