Відразу після сильного дощу — градобою, який, нагадаємо, знищив сільськогосподарські угіддя на 32 тисячах гектарів та завдав шкоди на 26 мільйонів гривень) у кожному районі, селі, які потерпіли, були створені оперативні штаби. Вони збирали інформацію про те, які будівельні матеріали вкрай необхідно завезти. Працівники сільських рад складали акти на відшкодування втрат, завданих стихією. Третього дня на Тернопільщину прибув прем’єр-міністр України Віктор Янукович, який відвідав населені пункти і цікавився, як іде ліквідація наслідків стихійного лиха. Завдяки його сприянню Тернопільщина відразу отримала 10 мільйонів гривень, на відшкодування втрат, завданих стихією.
Як розповів «Дню» голова Підгаєцької райдержадміністрації Михайло Левицький, через негоду у районі було знеструмлено 14 населених пунктів. Дві бригади, які працювали на ліквідації аварії, в оперативні строки відновили подачу електроенергії, а бригада зв’язківців поновила зв’язок. Градобій завдав шкоди 85 житловим та 10 господарським будівлям приватного сектора на суму 6,8 тис. грн. Терміново було потрібно 168 листів шиферу, 90 кв. м. скла. Виділені з державного фонду кошти відразу перерахували населенню для відновлення будівель.
Відрадно, що люди отримали гроші, які мають компенсувати втрати на присадибних ділянках. Зокрема, у приватному секторі Підгаєцького району пошкоджено 753 гектари площ із сільгоспкультурами на суму 763 тисячі гривень. Цю компенсацію людям уже видали.
Тернопільщині зараз дуже активно допомагають інші області України — практично звідусіль надходить шифер, скло, руберойд, пиломатеріали, цвяхи. Завдяки вчасному завезенню будматеріалів наслідки стихії вдалося оперативно ліквідувати. Скажімо, на Бережанщині усі житлові будинки, чимало приміщень виробничої та соціально-культурної сфери уже відремонтовані. Населення цілком забезпечене шифером, цвяхами, частково пиломатеріалами. Зараз тривають відновлювальні роботи у трьох школах райцентру, районному будинку культури, військовій частині, виправно-трудовій колонії для неповнолітніх, а також — на завершенні ліквідація стихії у школах сіл Лапшин, Куропатники, Шибалин. До речі, бережанці написали подяку у Кабінет Міністрів за проявлену турботу, вчасно виділені кошти — 2 мільйони 323 тисячі гривень. Селяни отримали кошти на відшкодування збитків на присадибних ділянках і на ремонт підтоплених індивідуальних будівель у сумі один мільйон 606 тисяч гривень. Решту коштів скерували на ремонт дахів, стін, вікон. Додатково 722 тисячі державних коштів було направлено на відбудову закладів соціально- культурного призначення.
Козівському району Кабмін виділив 3 мільйони 314 тисяч гривень, які люди вже отримали. У цьому районі найбільше постраждало село Плотича, де й побував прем’єр-міністр Віктор Янукович. Градобій у решето перетворював дахи сільських осель, нівечив стіни, в друзки розбивав шибки на вікнах. Самотній пенсіонерці Ксенії Гац стихія зруйнувала і стареньку хату, і хлів. Нині вона не може натішитися: за виділені державою гроші їй представники місцевої влади підшукали і вирішується питання придбання по сусідству добротної хати. У селі вже двічі побував новопризначений голова Тернопільської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк, його заступники, сюди навідуються щодень місцеві керівники, аби правильно скоординувати роботу. Декілька будівельних бригад з обласного центру і з Козови оперативно перекривають покрівлі будинків, які належать самотнім і немічним людям.
Зараз у селі працюють члени комісії з надзвичайних ситуацій, щоб виготовити проектно- кошторисну документацію на будівництво закладів соціально-культурного призначення. Усі вони — школа, церква, адмінбудинок, будинок культури, дитсадок, бібліотека, сільрада, ФАП — зазнали великих руйнувань від градобою. Парох місцевої церкви отець Богдан Зінченко щодня відвідує оселі стареньких, хворих і малозабезпечених родин, намагаючись словом втішити і підтримати згорьованих односельців.