Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Тихе полювання» з наслідками

28 серпня, 1999 - 00:00


Уже зафіксовано понад 200 випадків отруєнь грибами.

На сьогодні в 13 областях України зареєстровано понад 200 випадків отруєнь грибами. Про це «День» повідомили в прес-центрі Міністерства охорони здоров'я.

Сьогоднішня соціально- економічна ситуація дає підстави стверджувати, що цього року (в тім, як і в попередні роки) люди, не маючи в достатній кількості грошей навіть на елементарне харчування, знов підуть у ліс за безкоштовною їжею, поповнюючи статистику МОЗ. Так, з початку грибного сезону тільки у Сумській області грибами отруїлися 19 чоловік, з них троє дітей. Троє померло.

МОЗ стверджує, що найбільший відсоток загиблих від отруєнь грибами (67%) припадає на 3-7 добу після їх вживання. Отож, якщо після споживання грибів з'явилися нудота, слиновиділення, блювота, біль у животі потрібно негайно викликати лікаря, а до його приходу промити шлунок.

ДО РЕЧІ

У Росії від грибних отруєнь уже померло шестеро людей, із них двоє — діти. Загальна кількість жертв грибного полювання перевищила 100. Наймасовіші випадки інтоксикації сталися в Липецькій і Воронезькій областях. Пальма «отруйності» цього року належить таким грибочкам, як сірушки, бліді поганки, сироїжки, несправжні опеньки та сморчки. Грибні фахівці стверджують, що нині відрізнити їстівний гриб від отруйного нелегко навіть для досвідченого грибника. Цікаво, що смертоносну отруту з блідої поганки вчені виявили в дикорослих печерицях, а мухоморну — в опеньках, причому ніякого закономірного зв'язку між екологічним неблагополуччям району та грибами-вбивцями, які виростають у ньому, не виявлено. Може, дійсно правий мексиканський священик і дослідник Фернандо Кармоне, який передбачив, що райським деревом пізнання була не яблуня, а... гриб...

Олександр ФАНДЄЄВ, «День»
Газета: 
Рубрика: