Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Три секрети краси. Для рослин

16 грудня, 2004 - 00:00

КВІТКОВИЙ ГОРЩИК

Передусім він призначений для підтримки та захисту коріння рослини, запобігання їхньому згубному контакту з навколишнім середовищем і висиханню. За традицією горщики виготовляються з глини, пористого матеріалу, що дозволяє корінню дихати. Але рослини також можуть добре почуватися і в пластмасових, керамічних, металевих горщиках. Більшість кімнатних рослин можуть комфортно проживати в невеликих ємкостях, де їхнє коріння щільно обвите земляною грудкою. Для рослин із масивним листям і для пальм ідеальні глибокі горщики, а для маленьких рослин із пишним листям — широкі та низькі. Збільшувати розмір горщика слід поступово — пересадка в дуже великий горщик призводить до «закисання» грунту, загнивання коріння. Висота горщика повинна становити 1/4 або 1/3 частину висоти рослини, включаючи коріння. Діаметр горщика має дорівнювати приблизно 2/3 висоти горщика. Чим гілчастіша рослина, тим ширшим має бути горщик. Кашпо — керамічні, плетені, металеві, скляні — передусім декоративна прикраса, і при виборі його важливо звертати увагу не тільки на його індивідуальну красу, а й враховувати стиль інтер’єру приміщення, в якому він буде розміщений. Існує безліч моделей кашпо, виконаних у різноманітних кольорах і стилях. Вдало підібране кашпо дозволить приховати невибагливий горщик, у який посаджено рослину. На відміну від горщика, у кашпо відсутній дренажний отвір, що дозволяє спокійно поливати рослини, не завдаючи шкоди меблям. Слід врахувати, що через 10—15 хвилин після поливу рослини надлишок води з кашпо потрібно злити, щоб уникнути гниття коріння рослин.

СВІТЛО

Воно для кімнатних рослин — життєва необхідність, і їхнє благополуччя прямо залежить від ступеня освітленості.

Для тіньолюбних рослин прямі сонячні промені згубні, так само, однак, як і надмірне затемнення приміщення. Ідеальне розташування — на відстані 3-4 м від вікна. До таких рослин належать: аглаонема, аспідистра висока, каладіум, нефролепіс піднесений, пеллея круглолиста, пеперомія, строманта кривава, фатсія. Рослини, що віддають перевагу напівтемряві, потребують прохолоди і достатньої кількості світла. Але їх категорично заборонено розміщувати біля батарей та інших джерел тепла, а також у досяжності прямих сонячних променів. Ідеальні умови існування — відстань від вікна 2—3 м, сонячні ванни вранці.

До таких рослин належать: аспарагус, бегонія, калатея, плющ, рододендрон, традесканція, цисус, маранта, монстера. Світлолюбні рослини люблять яскраве світло. Взимку їх можна виставляти на сонці, але в спеку потрапляння прямих сонячних променів надто небажане. Ідеальне розташування — відстань від вікна 1-2 м. До таких рослин належать: диффенбахія, драцена, кодіеум, фікус Бенджаміна. Рослини з пустинних районів чи берегів Середземного моря обожнюють сонце, і їм потрібна максимальна освітленість. Ідеально — відстань від вікна 0-1 м. До таких рослин належать: алое, еоніум, юка, кактуси, літопси.

ПРАВИЛЬНИЙ ПОЛИВ

Для всіх кімнатних рослин, незалежно від відмінностей у вимогах до умов існування, звична природна дощова вода, яка містить настільки мало мінеральних речовин, що за своїм складом наближена до дистильованої. У містах використання для поливу дощової води небажане — в ній міститься багато шкідливих речовин. Для поливу можна використати воду з-під крана, вона не така погана за якістю. Однак у ній містяться вапно і хлор, які рослини категорично не люблять. Для вирішення цієї проблеми досить додати сік половини лимона на 10 л води або ж відстоювати водопровідну воду перед поливом. При цьому частина мінеральних солей встигне випасти в осад, а вода набуде кімнатної температури, що також дуже важливо. Не рекомендується використовувати відстояну воду всю до останньої краплі — шкідливі речовини повинні залишитися на дні. Інтенсивність поливу залежить від періоду росту рослин. Для більшості рослин застосовне правило: в період активного росту (з початку березня до кінця вересня) їх потрібно поливати досить рясно, в той час як в період вегетативного спокою (з жовтня до кінця лютого) рослини повинні отримувати мінімальну кількість води, тільки щоб не всохнути. Щоб перевірити, чи хоче рослина пити, можна встромити в землю тонку паличку до самого дна горщика і залишити на хвилину. Якщо до палички прилипла земля або на ній залишилися плями, значить, поки що в поливі немає необхідності.

За матеріалами www.phytodesign.ru
Газета: 
Рубрика: