Сарненський педагогічний коледж РДГУ отримав почесну грамоту за підписом принца Ліхтенштейну — Йозефа Венцеля. Так відзначили роботу зі спостереження за білими лелеками. Дослідження проводила викладачка закладу Ірина Слободзян та її студенти. Вони охопили територію трьох областей — Рівненщини, Житомирщини та Волині. Це відбувалося в рамках Міжнародної освітньої програми «Лелека». Її започаткувало Західноукраїнське орнітологічне товариство спільно з поляками, а 2011 року приєдналося й Князівство Ліхтенштейн. Участь у програмі беруть понад 200 навчальних закладів, зокрема й Сарненський педагогічний коледж.
«У рамках програми можна працювати в декількох напрямах, зокрема спостереження за птахами, підрахунок лелеченят, вивчення кормової території, збір легенд про лелек. Ми займаємося інвентаризацією гнізд цих птахів, — розповідає Ірина Слободзян. — На базі коледжу створено об’єднання «Університет «Природа»», яким я керую. Його учасники — студенти-першокурсники. Ось якраз одним із напрямів діяльності об’єднання і є збір інформації про гнізда лелек. За результатами наших торішніх досліджень. у 80 населених пунктах Рівненської, Житомирської та Волинської областей налічувалося 400 гнізд цих птахів. До речі, в деяких селах їх немає взагалі. Знаходимо місця, де гнізда лелек зруйновані через те, що туди потрапляла блискавка. А є просто залишені птахами. Трапляється й таке, що гнізда розташовані просто на лініях електропередач. Були випадки, коли туди виїздили монтери і робили платформи, щоб підняти їх. Річ у тім, що бувають лелечі гнізда вагою до півтонни. Якщо таке впаде, то пошкодить лінію електропередач. Загалом інформація про гнізда цих птахів цікава для науковців. Білого лелеку не занесено в Червону книгу. Але ведуться дослідження за їхніми перельотами, птахів закільцьовують. Адже, наприклад, лелеки з нашої території зимують і в Південній, і в Західній Африці. Тим часом інформацію про гнізда цих птахів ми передаємо в Рівненський природний заповідник, із яким співпрацюємо».
Сарненський педагогічний коледж бере участь у програмі «Лелеки» з 2007 року. А таку відзнаку отримує вперше. Це — за системність роботи та результати досліджень, пояснює Ірина Слободзян. Окрім грамоти, закладу також подарували мультимедійне обладнання вартістю в 500 євро.