Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Турботливий завод

Керівники підприємства можуть думати про своїх співробітників та їхніх дітей
21 березня, 2006 - 00:00

Керівники Одеського припортового заводу не лише піклуються про здоров’я та хороші умови для своїх співробітників, але й приділяють увагу культурному розвитку їхнiх дітей та жителів міста Южне. Чи можете ви собі уявити, що хімічне підприємство, яке займається прийомом, виробництвом та перевалкою аміаку та карбаміду, може бути культурно розвиненим, екологічно чистим та найчудовішим куточком у країні? Звичайно, сьогодні в це важко повірити. Більшість роботодавців абсолютно байдужі до того, як живуть їхні співробітники, в яких умовах вони працюють, а тим більше, як вони відпочивають. Не кажучи вже про їхні сім’ї. І таку байдужість можна спостерігати практично на кожному підприємстві. Але не на всіх.

Найяскравішим прикладом протилежного є Одеський припортовий завод. Тут усе інакше, набагато краще. Завод знаходиться під Одесою, неподалік від Чорного моря. Найголовніше, що є на цьому підприємстві, — це його колектив. Що можна сказати про людей, які працюють тут? Вони дуже відповідально і серйозно ставляться до своєї роботи, а у відповідь отримують хороші умови роботи та турботу про своє здоров’я, чому може позаздрити кожен працівник будь-якого іншого підприємства.

Будівлі Одеського припортового заводу та сама територія унікально чисті, складається враження, що навіть усі вулиці вимили спеціальними пристосуваннями та засобами. Всі співробітники одягнуті в чистий спецодяг. На заводі панує особлива атмосфера. Керівництво постійно турбується про здоров’я своїх робітників. На Одеському припортовому для співробітників створено чудовi побутові умови — душові кабіни та туалети повністю відповідають сучасним європейським стандартам. Вражають своєю оснащеністю побутові кімнати, викликають захоплення їдальні. Хоч найголовніше для людей — це, звичайно, сучасні засоби особистого захисту та безпека.

Гордістю заводу можна вважати і Лікувально-оздоровчий центр (ЛОЦ), у якому знаходиться найсучасніше та найновіше обладнання. Щороку співробітники Одеського припортового заводу проходять тут медичне обстеження. Якщо у когось із співробітників є проблеми зі здоров’ям, керівництво заводу забезпечує йому безкоштовне лікування. Якщо потрібно, працівника навіть можуть відправити на лікування за кордон, причому безкоштовно.

Бiльшiсть працівників проживає в супутнику Одеського припортового заводу — місті Южному. Це містечко ще зовсім молоде, йому близько тридцяти років. А ще воно дуже зелене і приємне — так і хочеться побути тут якомога довше. Головними визначними пам’ятками міста є готель «Еллада», Палац культури та Палац спорту. Готель «Еллада» надає справді європейські умови для своїх клієнтів. Кожен номер забезпечений сучасними меблями, кабінетом для роботи та затишною ванною кімнатою. У готелі є фітнес-зал, ресторан з прекрасним обслуговуючим персоналом та сповненим новинок меню. А ще у спортивному комплексі знаходиться прекрасний басейн з водоспадом. У готелі «Еллада» ви можете добре відпочити, і це задоволення коштуватиме вам не дуже дорого.

А чи можна повірити, що керівництво Одеського припортового заводу турбується не лише про своїх працівників, але й про їхніх дітей? Це правда! Саме для цього було створено Палац культури. Тут діти з раннього віку займаються різними видами танців, співають у хорі, вчаться грати на різних інструментах. У палаці творче життя йде повним ходом. Наприклад, у Палаці культури є дуже великий зал, розрахований на дев’ятсот осiб. Якості покриття сцени, оркестровій ямі та обладнанню цього залу може позаздрити будь-який український палац культури. У цьому залі не лише можуть, але й виступають відомі майстри та кращі артисти і творчі колективи України та світу. А ще тут ставляться найсучасніші театральні постановки.

У Палаці культури діти самі вчаться готувати постановки лялькових вистав. При вході до будівлі можна побачити виставку нагород (грамот, дипломів), що їх власною працею заробили ці маленькі непосиди. І можна тільки уявити собі, яких культурних висот досягнуть ці діти в майбутньому.

У Палаці спорту панує така ж сама атмосфера. Тут діти та їхні батьки отримують заряд енергії та бадьорості. Але все-таки головне те, що завдяки цьому діти ведуть дворовий спосіб життя. Неважливо, вийде у них стати чемпіонами, чи ні, але вони навчаться багато чому, що знадобиться їм у подальшому житті. Неможливо не пригадати про те, що одна з южненських команд баскетболістів посіла перше місце в Європі. І це не єдина їхня нагорода. У палаці знаходиться і чудовий фітнес-центр, тренажерний зал, а також великий баскетбольний зал, який може вмістити понад 2000 уболiвальників (це один із наймісткіших баскетбольних залів Європи).

Чи багато таких заводів можна знайти в Україні? Ні, саме такий один — це Одеський припортовий. Ви не повірите, але це цілком державне підприємство. Тут колектив — єдине ціле. Менеджери, інженерно-технічний склад та прості робітники працюють, як одна команда.

Нещодавно Одеський припортовий завод хотіли реструктуризувати і продати в приватні руки, але, на щастя для України, ці плани не були втілені в життя. Цей завод — гордість країни, і може стати прикладом для будь якого підприємства за кордоном. Сюди треба їхати вчитися як багатьом нашим керівникам, так і зарубіжним.

Одеський припортовий завод піклується про своїх працівників. Будується нове житло для співробітників підприємства, безкоштовна медицина забезпечена на все життя, тому що навіть для пенсіонерів керівники заводу створили спеціальні лікарні. Ну а головне те, що існує середовище для багатогранного розвитку їхніх дітей та внуків. Що ще треба турботливим батькам?

16 березня 2006 року завод дістав право нагородження переможців Міжнародного конкурсу ділових кіл «PRESSзвание» серед журналістів ділових видань України, який уперше проводився в Україні, в номінації «Промисловість та виробництво». Соціально відповідальне підприємство, соціально відповідальний менеджмент, соціально відповідальний колектив Одеського припортового заводу — унікальне явище сучасної української економіки.

Альона КРИЧФАЛУШИЙ, Одеса
Газета: 
Рубрика: