Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Твій будинок — твої проблеми»

Відремонтувати фасади допоміг... Олімпійський вогонь
20 жовтня, 2004 - 00:00

Ось уже п’ятий рік у столиці діє програма «Твій будинок, твій двір», яку в народі охрестили «Твій будинок — твої проблеми». Цими днями на розширеному засіданні Колегії Київської міськадміністрації підбивали підсумки роботи із покращання житлового фонду за минулі дев’ять місяців поточного року.

Роботи планували проводити в п’яти напрямах. Але, як правило, більшу цікавість у громадськості викликає останній напрям — заміна та модернізація ліфтів. На жаль, КМДА не має точних даних про те, скільком громадянам доводилося застрявати в ліфті протягом минулого року. Зате відомо, що понад 15 тисяч київських ліфтів уже «пенсійного віку». На початку року планували омолодити 267 ліфтів, проте на момент вчорашнього засідання ця цифра була скорочена до 240... Разом: за дев’ять місяців поточного року відремонтовані 123 підйомники, що становить половину від запланованого. Експерти запевняють, що такими темпами модернізація ліфтів триватиме майже 10 років, і за цей час устигнуть постаріти вже нові підйомники. Є пропозиція збільшити термін експлуатації ліфтів, але цьому противиться Держнаглядохоронпраці. Зі слів заступника голови КМДА та начальника управління житлокомунгоспу Михайла Поживанова, найменш привабливий вигляд має картинка модернізації ліфтів у Святошинському районі, де план виконано на 34%, а також у Шевченківському (37%) й Оболонському (59%).

Зате Шевченківському району пощастило з ремонтом фасадів. Його план виконали аж на 180% у зв’язку з... естафетою Олімпійського вогню. Через ту саму причину відремонтовано 78 замість запланованих 37 фасадів у Голосіївському районі (на вулицях Червоноармійській та Саксаганського) та 77 замість 39 у Печерському районі. Тоді як у Дніпровському районі, де не було сенсу зводити «потьомкінські села», фінансування ремонту фасадів здійснене лише на 42%.

Окремою темою для розмови послугували методи проведення «ремонту фасадів». «Необхідно провести роботи із утеплення будинків, а не замазувати стики, — розповідає Михайло Поживанов. — Замазування стиків, звісно, набагато дешевше, але треба ж думати і про збереження тепла, і про естетику».

Ще гірші справи з якістю ремонту дахів. Мешканці 466 квартир із 357 будинків звернулися до Міськадміністрації зі скаргами — свіжовідремонтовані дахи протікали. Найбільше постраждав Дніпровський район — у ньому розташовано понад половину затоплених будинків. Михайло Поживанов назвав таку практику злочинною та пообіцяв, що відповідальність за «ремонт» буде персональною — покарають конкретних виконавців, які проводили роботи та здійснювали техогляд.

Вікторія ГЕРАСИМЧУК, «День»
Газета: 
Рубрика: