Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У чому тут «сіль»?

Хоч камера — не курорт, але теж чудово допомагає...
15 грудня, 1998 - 00:00

Користь соляних печер, як і самої морської солі, відома давно. Але далеко не кожний, кому необхідна їхня цілюща дія, міг дозволити собі поїхати на дорогий курорт.

Сьогодні українські винахідники спільно з медиками розробили методику, яка повністю забезпечує ефект перебування у відомих «соляних» лікарнях не виходячи з рідної поліклініки! Технологія, яка так і називається «Соляна камера», включає в себе спеціальну камеру, обладнану соляними блоками з натуральної морської солі Сакського соляного озера. У камері створюється іонізація повітряного простору багатокомпонентним соляним складом на фоні низької вологості повітря в комплексі зі спеціальними музично-терапевтичними програмами.

Отож, перебуваючи в лікувальній камері, ви не тільки вдихаєте цілюще повітря, а ще й проходите своєрідну психотерапію: вашу хворобу неначе «замовляють». Психотренинги й гіпносуггестивні програми складено Кримською республіканською асоціацією психіатрів, психологів і психотерапевтів і справляють благотворний вплив на пацієнтів з будь-якими захворюваннями.

Перші такі галокамери вже з’явилися в Криму, Луганську й сьогодні монтуються в Києві.

— Ще воїни Олександра Македонського, залишаючи рідні береги Середземномор’я, брали з собою мішечки з морською сіллю, яка не тільки прискорювала загоєння ран, а й допомагала долати інші недуги, — розповідає винахідник цієї галокамери Олександр Вовчок. — Сакське озеро, із солі якого виготовляються «цеглини» для камер, це свого роду «ропа», в якій міститься безліч різних мікроелементів і солей: хлорид натрію, кальцій, магній, бром, йод та інші хімічні елементи... Чим не власне «Мертве море»? До того ж українська сіль набагато дешевша, ніж заморська! Тому нам, як кажуть, сам Бог велів лікуватися вітчизняною сіллю й галокамери в цьому допоможуть. Ну, а якщо поруч з вами ще немає поліклініки з такою «соляною печерою», приймайте просто соляні ванни. Але перед цим порадьтеся з лікарем, оскільки їх концентрація і температура залежать від вашого віку і самопочуття...

№240 15.12.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Олена ГРІНЧЕНКО
Газета: 
Рубрика: