Лідія Савенко всі свої недуги, які загострилися в останні дев'ять місяців, списувала на жіночі хвороби. Особливо, щоправда, непокоїли її «кишкові коліки», які жінка пояснювала віковими змінами організму (між тим, як стало відомо «Дню», медики встановили їй попередній діагноз — блукаюча міома). Але 25 серпня трапилося те, що в цьому випадку і мало статися — Лідія Леонідівна почала... народжувати. О другій годині ночі у неї відійшли води. Лікарів не кликали — в зоні немає гінеколога (викликати «швидку» — справа абсолютно безнадійна, адже у приватному секторі Чорнобиля, відданому під гуртожиток самоселів, телефон відсутній). Тому роди приймав... чоловік породіллі. Він же першим і побачив новонароджену дівчинку Марію. Наступного дня свідком сенсаційної події став викликаний до породіллі лікар.
«Сьогодні ця сім'я має все. У будинку є всі умови для нормального життя — піч, електрика, ліжка. Є невеликий город, де росте картопля, буряк і бігають шестеро курочок і чотири півники, — повідомив «Дню» телефоном начальник відділу зони ЧАЕС ДУ МВС України у Київській області Сергій Клюй. — До речі, коли ми дізналися про народження дитини, то вирішили відразу ж надати допомогу. Запропонували пелюшки, але батьки чомусь відмовилися». Але все ж, затверджує С.Клюй, місцеві органи влади взяли шефство над малятком. Проблемами сім'ї цікавляться дільничий, представники адміністрації зони відчуження, а заступник міністра з надзвичайних ситуацій Володимир Холоша прийняв рішення про надання сім'ї матеріальної допомоги. Очікується, що найближчим часом сім'я зможе переїхати із зони до Іванківського району Київської області, де її поселять у власному будинку.
Кореспондент «Дня» дізнався, що хрещеним батьком Марії дуже хоче стати сам Сергій Клюй. «Цієї пропозиції від батьків Марії я чекаю кожен день», — зізнався він...
Тлумачити те, що відбулося, можна по-різному, бо ж далеко не кожна жінка ризикне не тільки народжувати, а взагалі жити в Чорнобилі. У цьому аспекті цікавою видається думка людини, яка багато років пропрацювала і прожила в зоні відчуження. Керівник центру «Енергетика та інформатика ХХI століття», екс-директор Чорнобильської АЕС Сергій Парашин прокоментував кореспондентові «Дня» Інні ЗОЛОТУХІНІЙ те, що сталося, так: «Для мене немає нічого дивного в тому, що мати народила дитину в зоні — вона знає, що зможе нагодувати й одягнути малюка... люди, що працюють тут, отримують за свою працю гроші, забезпечені безкоштовним медичним обслуговуванням і можуть придбати у місцевих магазинах будь-які привезені продукти. Рівень життя в Чорнобилі, завдяки чималим матеріальним коштам, що вкладаються в ЧАЕС, сьогодні значно вищий, ніж загалом по регіонах України. І якщо найближчим часом нічого не зміниться на краще, зона стане найспокійнішим і найблагополучнішим місцем в Україні».