Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Сорочинського ярмарку з’явився конкурент

5 вересня, 2008 - 00:00

Відроджений чотири роки тому Бессарабський ярмарок, який більш ніж півстоліття тому вважався одним із найвагоміших не тільки на півдні України, а й в Європі, знову урочисто відкрився в селищі Тарутине на Одещині, повідомляє Укрінформ. Ця подія збіглася у часі з іще однією пам’ятною датою — 194-ю річницею заснування райцентру Тарутине. Селище, розташоване за 200 кілометрів від обласного центру, засноване німецькими колоністами 1814 року. За якихось 10—15 років кількість його мешканців зросла з декількох сотень до чотирьох тисяч.

Населений пункт став господарським і культурним центром усіх бессарабських німців-колоністів, які освоюють, крім Тарутинського, незайняті й непридатні землі Арцизького, Саратського, Білгород-Дністровського і Татарбунарського районів. У Тарутиному в середині ХІХ століття діяло сім промислових підприємств: чавуноливарний завод, суконна, шовкопрядильна, обгорткова фабрики та інші. Тут розмістилася велика регіональна філія бухарестського банку, був свій професійний театр, функціонували центр культури, кілька музичних шкіл, ліцей. У селищі, розташованому на стику Кишинівського, Бухарестського, Ізмаїльського і Акерманського повітів, упродовж ста років щорічно проводився найбільший в Південно-Західній Європі Бессарабський сільськогосподарський ярмарок. Торгували продукцією виноградарства і виноробства, садівництва (тільки одних горіхів реалізовували від 1000 до 1200 тонн), тваринництва, рослинництва, промислового виробництва, які бурхливо розвивалися. Грошовий обіг обчислювався мільйонами карбованців царської Росії.

У наші дні, за словами голови райдержадміністрації Івана Кюссе, його розвиток почався з відродження виноградарства і виноробства. Привели в належний порядок усі існуючі плантації, поставивши за мету щорічно збільшувати їхню площу на 1000 га з тим, щоб у найближчій перспективі довести виноградний сад до оптимальних для району 15 тис. га. Із нормальним завантаженням працювали шість винзаводів. Тарутинці почали виробляти і розливати в оригінальну європейську тару власні сухі, десертні та марочні вина. Деякі з них вже удостоєні вищих нагород на виставках і фестивалях. На святі продукцію бессарабських майстрів виноробства зможуть спробувати жителі райцентру, численні гості з Німеччини, Румунії, Молдови, Білорусі, Росії та сусідніх районів Одеської області. На нинішній виставці в широкому асортименті представлено продукцію сільгоспвиробників регіону, 15 вітчизняних і зарубіжних підприємств демонструють сучасну техніку, яку вони виробляють для агропромислового комплексу. Не обійдеться свято й без концерту професійних і самодіяльних артистів, фольклорних колективів, атракціонів, масових ігор, лотереї, спортивних змагань і феєрверку.

Газета: 
Рубрика: