Як повідомив Микола Марченко, директор інституту «Київінжпроект», Водно-інформаційний центр буде відкрито в баштах, що у парку «Хрещатик». Вік башт датується 1876 роком. Одну з них буде відбудовано повністю, іншу — реставровано. Поряд з баштою, яка збереглась, існує підземний резервуар — близько 800 квадратних метрів, у досить непоганому стані, й після реконструкції саме там буде відкрито музей. На баштах буде підсилено фундаменти, а в резервуарах відновлено гідроізоляцію, зроблено деякі підземні прибудови технічного призначення.
Раніше цей комплекс виконував роль водонапірних башт і постачав воду центральній частині міста Києва. На набережній була станція водозабору. Вода забиралася з Дніпра у тому місці, де сьогодні знаходиться «Київпастранс», подавалась через фільтри в ці резервуари, а вже звідси здійснювалось водопостачання. Резервуари вже досить довго не працюють за своїм призначенням, тому й виникла ідея використати їх під Водно- інформаційний центр, за аналогом інших європейських столиць. Він буде складатися з експозиційної та учбової частини.
Виставка буде і пізнавальна, і, в той же час, міститиме ігрові елементи для того, щоб діти могли у цікавій формі здобувати інформацію щодо економії ресурсів. Заплановано розмістити поряд iз музеєм навчальні класи, де кваліфіковані педагоги будуть давати уроки з бережного ставлення до води для школярів Києва та дітей з інших міст України.
Щоб зменшити затрати коштів частину витрат на поставку експонатів бере на себе Міністерство екології Данії, частину коштів буде виділено з міського бюджету, ще частину — надасть наше Міністерство екології. Передбачається залучення інвестора.
ДО РЕЧІ
Паралельно з цим об’єктом проводиться реконструкція парку «Хрещатик», там буде проведено роботи з озеленення, відновлення насаджень (висадка майже 300 нових дерев) та прибирання аварійних дерев. Планується спорудження фонтану, питного бювету, реконструкція танцювального залу «Троянда», будівництво підземного громадського туалету, для працівників парку — спорудження будиночка садівника. Проводитимуться протизсувні заходи, буде встановлено сучасний поливочний водопровід, проведено зовнішнє освітлення та архітектурне підсвітлення об’єктів. Зроблять доріжки й замінять старий асфальт. Всі ці роботи планують завершити в травні.