При голосуванні в четвер парламент України не підтримав у першому читанні законопроект «Про стабілізацію фінансового становища Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення» , внесений Кабінетом Міністрів. Згідно з цим законопроектом, уряду дозволялося погасити заборгованість концерну РРТ за спожиту електроенергію шляхом заліку заборгованості енергопоставляючих компаній перед держбюджетом.
Верховна Рада доручила двом профільним комітетам — із питань фінансів і банківської діяльності та з питань свободи слова та інформації — доопрацювати законопроект і знову внести його на розгляд парламенту. Ряд депутатів висловилися за те, щоб доручити Рахунковій палаті й Генеральній прокуратурі перевірити фінансову діяльність КРРТ.
Ось як прокоментував кореспонденту «Дня» цю ситуацію президент концерну РРТ Валерій ЮРЧЕНКО: Державні теле- і радіокомпанії заборгували концерну РРТ близько 126 млн. грн. за надані послуги з передачі на відстань і трансляцію в ефірі їхніх теле- й радіопрограм. Тільки за цей рік борг зріс на 11 млн. Державні ТРК стали боржниками переважно через те, що сама держава їм не виділяє коштів в бюджеті. Не отримуючи вчасно оплати за свої послуги, концерн РРТ також не може розрахуватися з тими організаціями, які постачають нам електроенергію для трансляцій і передач. У результаті сам концерн тепер винен 20 млн. грн. енергетикам й, оскільки держава на наші борги ще й наклала штрафи, 35 млн. державі — разом 55 млн. грн. Через борг, в якому винна сама держава, у нас заблоковано рахунки, ми не можемо ні підтримувати на потрібному рівні технічний стан телевеж і телемереж, ні закупити необхідне вугілля для котельних на зиму, ні виплатити зарплату співробітникам.
Суть законопроекту, запропонованого, до речі, Міністерством фінансів України й підтриманого урядом, у тому, щоб провести взаємозалік цих боргів. Ми згодні навіть на те, щоб пробачити борг у 126 млн., якщо нам, концерну РРТ, пробачать борг у 55 млн. Принаймні, наші рахунки буде розблоковано, ми зможемо працювати далі.
Щодо того, що депутати поки не підтримали цей взаємозалік, то їх можна зрозуміти: перш ніж провести такі операції, потрібно пересвідчитися, що при цьому не буде сховано сліди незаконних угод. Дані по законопроекту готувалися ще три місяці тому, відтоді суми дещо змінилися, та й пожежа на Останкінській телевежі змушує всерйоз думати й про українські телеспоруди. За десять днів, на які відкладено розгляд законопроекту, ми, сподіваюся, зможемо підготуватися до всіх питань, які виникли у депутатів.