Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Українці — за заборону грального бізнесу

88% громадян ніколи не витрачають так свої кошти
2 червня, 2009 - 00:00
ЕМОЦІОНАЛЬНИЙ БІК ЗАБОРОНИ ГРАЛЬНОГО БІЗНЕСУ НЕ ВИКЛИКАЄ СУМНІВІВ, А ОСЬ САМЕ ПРАВОВИЙ... АДЖЕ З БУДЬ-ЯКИМ ЛЕГАЛЬНИМ БІЗНЕСОМ ПОТРІБНО ПОВОДИТИСЯ ЦИВІЛІЗОВАНО, ІНАКШЕ ВАЖКО ПЕРЕДБАЧИТИ, ХТО ВИЯВИТЬСЯ НАСТУПНИМ / ФОТО МИХАЙЛА МАРК ВА

Тема тимчасової заборони грального бізнесу в Україні вже набила оскомину. Із соціальної проблеми вона, як у нас заведено, перетворилася в майже політичну. Але, як показало опитування Київського інституту ім. Горшеніна, громадяни в більшості — проти грального бізнесу. Дослідження «Проблема грального бізнесу в Україні», яке інститут провів в рамках річної програми досліджень «Проект Країни», показало, що негативно ставляться до грального бізнесу понад 73% українців. Нейтральне ставлення до цього виду заробляння і витрачання грошей — у 15% опитаних, і лише 5% опитаних підтримують цей бізнес. Причина — що він нібито дає прибуток до бюджету країни і створює робочі місця. Більшість українців (88%) заявили про те, що ніколи не грають на ігрових автоматах на гроші. Лише іноді роблять це майже 10% опитаних, а 2,2% громадян зізналися в тому, що грають на гроші часто. Як кажуть дослідники проблеми (психологи, психіатри), понад 2% — це вже багато.

Крім того, понад половина українців (майже 60%) вважають ігрові автомати загрозою для всіх без винятку громадян. Вбачають в ігрових автоматах небезпеку для «безвольних особистостей» 21% громадян України, а 13,4% до «групи ризику» відносять дітей та пенсіонерів. До речі, негативне ставлення переважна більшість українців (майже 86%) має і до людей, які відвідують гральні салони. Зізналися в тому, що самі відвідують такі місця, 5% громадян, а понад 2% сказали про позитивне ставлення до відвідувачів гральних салонів. Не визначилися з власним ставленням до «гравців» 7% опитаних.

Експерти Інституту ім. Горшеніна зазначають, що опитування свідчить: українці виступають за локалізацію грального бізнесу в країні. Так, понад половина громадян (53%) вважають, що цей бізнес треба локалізувати в спеціальних гральних зонах. За те, щоб демонтувати гральні заклади, принаймні поблизу дитячих майданчиків, навчальних закладів та у громадських місцях, виступають 15% респондентів. Більш радикальної точки зору дотримуються 29,3% українців, які вважають правильним кроком повну заборону грального бізнесу.

Також переважна більшість українців (81,8%) схвально ставиться до закону Верховної Ради від 13 травня 2009 року, який забороняє гральний бізнес в Україні до прийняття спеціального законодавства. Не підтримують цей закон майже 16% громадян, і лише понад 2% опитаних не визначились зі своїм ставленням до цього закону.

Інститут ім. Горшеніна провів всеукраїнське телефонне опитування «Проблема грального бізнесу в Україні» з 24 до 26 травня 2009 року в усіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Всього, згідно з випадковою вибіркою, було опитано 1 тис. респондентів віком від 18 років.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: