Під такою назвою у посольстві США у Києві відкрилася виставка дев’яти малярів, чия біографія, доля і творчість так або інакше пов’язані з Україною.
Виставка ця проходить у рамках програми Держдепартаменту США «Мистецтво в посольствах», створеної ще 1964 року. Саме тоді в резиденції послів Сполучених Штатів по всьому світу стали демонструватися оригінальні твори американських малярів. Завдання цієї програми не лише пізнавально-просвітницьке. Вона має більш глибокий сенс. «Хтось може заперечувати той факт, що зміни в американській політичній культурі сталися внаслідок відродження американського мистецтва. Незважаючи на труднощі періоду Депресії, американські маляри дозволяли собі дослідити форму і експериментувати з цією формою, а також із функцією і емоцією, створюючи вікно у світ, що допомогло американцям бачити цей світ крізь скруту повсякденного життя. У результаті це бачення змінило реальність, — вважає Посол США в Україні Карлос Паскуаль. — Багато хто з цих американських малярів має коріння в Європі. Автори представленої колекції так або інакше пов’язані з Україною. І кожний з них зробив внесок у американське бачення світлого майбутнього; моя країна в боргу перед ними. Можливо, сьогодні вони зможуть надихнути українців на вибір свого майбутнього як народ європейської держави».
Дев’ять малярів, представлених на виставці, належать до абсолютно різних поколінь — їх творчість охоплює практично все минуле століття. Та й слави на їх долю дісталося не порівну: одних знають у всьому світі, інших лише фахівці. Деякі з цих малярів приїхали до Америки самі, інших привезли батьки, треті народилися у США в родинах з українським корінням. Проте без їх творчості уявлення про сучасне американське мистецтво було б неповним, переконані упорядники виставки, і тому для них так важливо було показати її саме в Україні.