Учора в курортному містечку Ворзель під Києвом розпочалася триденна міжнародна конференція НАТО «Нові тенденції в розвитку біосенсорів».
Біосенсори — це унікальні аналітичні системи нового покоління, які включають у себе біологічно активний елемент, а не водо- скарбошукачі, котрі ходять, як багато хто думає, з рамками в руках. Проведення конференції в Україні було свідченням визнання робіт наших вчених, котрі одні з перших звернулися до нової галузі науки. До Ворзеля приїхали делегати з Великої Британії, Німеччини, Італії, Росії, США, Японії — всього з 17 країн світу.
На сьогодні біосенсори переважно використовуються в медицині для експрес аналізів із високою точністю. За останні два роки ринок біосенсорів подвоївся і становить $ 500 млн., а до 2000 року сягне 900 млн. доларів. У найближчій перспективі можливе створення прообразу штучної підшлункової залози й електронного носа. Однак унікальні розробки українських науковців за браком коштів не виготовлятимуться в нашій країні. Зате їхні ідеї, закладені в наукових публікаціях, зможуть вільно використовувати в своїх приладах іноземні фірми, а потім продавати нам.