У Києві відбувся фінал міжнародного ІТ-конкурсу Microsoft Imagine Cup для студентів. У ньому взяли участь вісім команд, які з допомогою новітніх технологій прагнуть розв’язати глобальні проблеми людства. Його переможцем стала команда quadSquad із донецької філії Комп’ютерної академії «ШАГ» (номінація «Розробка програмних проектів») зі своїм проектом, який покликаний розпізнавати та озвучувати жести мови глухонімих за допомогою мобільного телефону. Переможці представили своє ноу-хау — рукавичку з датчиками, яка передає інформацію на мобільний пристрій на основі платформ Windows Phone або Windows 8. Отримані дані перетворюються на звуковий сигнал за допомогою спеціально розробленого пристрою. Тепер команда quadSquad представлятиме Україну в Австралії у всесвітньому фіналі конкурсу Microsoft Imagine Cup.
— Глухонімі люди обмежені в спілкуванні, таких у світі — 40 мільйонів. Це одна немала країна, — говорить капітан команди-переможця Антон Степанов. — Наша команда переконана, що в цього проекту є всі шанси об’єднати сучасні технології в галузі мікроелектроніки та потужність операційних систем Windows з метою зробити світ кращим не тільки для людей із обмеженими можливостями мовлення та слуху, але й для нас усіх.
За його словами, 40 мільйонів глухонімих — це їхні потенційні клієнти, в Україні таких — 60 тисяч. Аби налагодити виробництво рукавичок, потрібно 40 тисяч доларів. На початку одна коштуватиме приблизно 400 доларів, потім, коли налагодиться широке виробництво, — 20 доларів. При цьому команда буде вдосконалювати свою ІТ-технологію: якщо зараз рукавичка «читає» жести кисті руки, то на фіналі вона має читати жести всієї руки.
Imagine Cup проводиться в Україні вже усьоме, а у світі — вдесяте. Цьогоріч в національному етапі найпрестижнішої номінації «Розробка програмного забезпечення» взяло участь 29 українських команд із 19-ти навчальних закладів у шести містах. До суперфіналу Imagine Cup в Україні потрапили три команди: команда quadSquad (Донецьк, Комп’ютерна академія «ШАГ») із проектом EnableTalk, який допомагає глухонімим людям спілкуватися голосом, команда CyberHeads (Одеса, Комп’ютерна академія «ШАГ») із проектом Newgery — глобальною онлайн-бібліотекою, що наповнюється, за принципом Wikipedia, зусиллями самих користувачів, та команда DarkSpark (Харківський національний університет радіоелектроніки) з проектом ChildLight — ігровою методикою реабілітації дітей із розладами опорно-рухової системи на основі консолі Xbox та контролера Kinect. Команди, які зайняли друге, третє та четверте місця, отримали у подарунок смартфони Nokia Lumia 800, які щойно з’явилися в Україні, а переможці наступні свої проекти зможуть підготувати на ноутбуках, подарованих технічним спонсором національного фіналу Imagine Cup — компанією Dell в Україні. До речі, команді M.D. з Національного гірничого університету пощастило отримати можливість випробувати свої ІТ-таланти у великому бізнесі: спеціальний партнер конкурсу Смарт-Холдинг запросив дніпропетровських студентів, які розробили проект eMedicine для допомоги сімейним лікарям, на двомісячне стажування.
— Технології можуть стати рушійної силою можливостей, спрямованою далеко за межі повсякденного їх використання як на робочому місці, так і в соціальному середовищі для того, щоб вирішити найскладніші глобальні проблеми. На передовій інновацій завжди знаходяться яскраві молоді люди. Imagine Cup — це не просто конкурс технологічних ідей, це — бізнес-проекти, які покликані допомагати людям. Наша мета — не лише провести цей конкурс, а й стимулювати розвиток інноваційних соціальних та бізнес-проектів в Україні», — сказав Дмитро Шимків, генеральний директор «Майкрософт Україна».
З-поміж восьми команд-фіналістів переможця обирало журі експертів у сфері високих технологій та керівників бізнес-інкубаторів GrowthUp та EastLabs. А ще до роботи журі долучилися відомі українці, яким небайдуже майбутнє суспільства та ідеї молоді — телеведучий, продюсер і шоумен Ігор Кондратюк та музикант, архiтектор, куратор та засновник арт-центру «Я Галерея» Павло Гудімов. Павла Гудімова порадував проект віртуальної бібліотеки майбутнього, запропонований одеською командою: «Це дуже актуальна тема, оскільки книжка у цифровому форматі переживає своєрідну реінкарнацію, що дає мистецтву можливість бути доступним кожному».
Тепер переможці конкурсу готуватимуться до нового змагання: 6-10 липня в Сіднеї (Австралія) розгорнеться боротьба за перемогу в найбільш масштабному всесвітньому студентському конкурсі Imagine Cup. У номінації «Розробка програмного забезпечення» претенденти змагатимуться за головний приз у 25 тисяч доларів США. До того ж фіналісти зможуть претендувати на соціальні грошові гранти від корпорації Microsoft для втілення своїх ідей у життя — на цю програму компанія виділила 3 млн дол. на три роки. Крім донеччан quadSquad, у глобальному фіналі можуть взяти участь й інші українські команди, які зараз змагаються у глобальному онлайн-конкурсі в інших номінаціях. Минулого року на міжнародному фіналі в Нью-Йорку (США) Україну представляли дві команди: одеська DashPoint, а також харківська DigitalDream.
ДОВІДКА «Дня»
Imagine Cup — це міжнародний студентський конкурс проектів у сфері інформаційних технологій, який корпорація Microsoft проводить для студентів і старшокласників уже десятий рік поспіль. 2011 року в конкурсі взяли участь понад 350 000 студентів із 183 країн світу. Переможці національних етапів — 424 учасники (70 країн із 128 проектами), які створили найцікавіші проекти в рамках загальної теми, заданої Microsoft, — змагалися у всесвітньому фіналі, що проходив у Нью-Йорку. Стати учасником міжнародного конкурсу Microsoft може будь-який студент або школяр, який досяг 16 років, зібрав команду й пройшов реєстрацію на офіційному сайті конкурсу. Головна умова участі в змаганні — цікава ідея, перспективний проект, що команда-претендент подає до розгляду журі. Щорічно обирається загальна тема змагань, у рамках якої учасники конкурсу мають продемонструвати свої таланти й навички.