Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Український рок на блокпостах

У складі доброчинної місії «День» провідав військових на Херсонщині й переконався: тут готові до захисту України
21 травня, 2014 - 11:39
ПРИГОТУВАННЯ ПЕРЕД ВИСТУПОМ. НА ЗАМОВЛЕННЯ КОМАНДИРА БОЄЦЬ ВИКОНУЄ «ВОИНЫ СВЕТА»

Уже майже три місяці бійці нашої армії, прикордонники та правоохоронні спецпідрозділи виконують завдання із захисту української території від російського агресора. На сході країни триває активна фаза АТО. На півдні, зокрема на Херсонщині, — слава Богу, мирно. Втім, присутність українських військ тут не зменшується. А за останні два місяці солдати встигли добре вивчити місцевість, облаштувати побут, подружитися з людьми і підтягнути практичні навички на тренуваннях.

Цього разу кореспондент «Дня» приєднався до благодійної місії священнослужителів, які приїхали на блокпости не одні, а з творчою підмогою. Музичний гурт «НЕМО» вирішив організувати для військових низку доброчинних концертів. Артисти хотіли вирушити на схід, щоб підтримати наших вояків у «гарячих» точках. Однак туди їх не пустили через велику небезпеку. «Втім, ми не розчаровуємося. Наша ціль — підтримати моральний дух українських бійців, розважити їх у непростих буднях в польових умовах», — кажуть музиканти.

«ХОЧУ ПОПРОСИТИ ВАС: НЕ ХВИЛЮЙТЕСЯ»

Перший виступ «НЕМО» відіграли на блокпосту в Каланчацькому районі. Тут, як і на кожній із наступних зупинок, гостей приймали тепло і привітно. Всі, хто не стоїть на варті й не виконує якесь спеціальне завдання, зібралися послухати український рок. Після виступу вдалося поговорити з солдатами. Помітно, що хлопці трохи втомлені, кажуть, що сумують за рідними. Втім, підтримка місцевого населення, такі творчі виступи, які бувають тут щовихідного, а також насичені тренуваннями дні  не дають довго сумувати. Військові уважно слідкують за подіями у країні, за тим, що відбувається у Верховній Раді, що кажуть політики. «Ви не знаєте, там КПУ ще не заборонили?» — запитує в мене один солдат. Він упевнений, що сьогодні чимало народних депутатів підтримують терористів на сході, й саме через таких комуністів і регіоналів гинуть сьогодні наші хлопці. Що ж до загальної ситуації на блокпосту, то вона стабільна, в бої вступати не доводилося. «На даний час все спокійно. З боку російських військових у Криму агресії немає. Вони демонструють свою присутність через навчання, стрільби, переміщення техніки, але без порушення кордону, — коментує «Дню» командир танкової роти капітан Іван ВІННІК. — Ми також проводимо навчання, особовий склад відточує практичні навички, виконує завдання. Продовжуємо отримувати допомогу від місцевого населення і благодійників. Це і побутові речі, й дорога спецтехніка радіозв’язку, і прилади нічного бачення тощо. Приємно, що про нас не забувають, приїздять із такими концертами. Це допомагає хлопцям трохи розслабитися». За словами капітана, військові сподіваються на якнайшвидше врегулювання конфлікту на сході й чекають результатів виборів президента. На думку Івана Вінніка, новий глава держави повинен першочергово забезпечити мир і зберегти країну єдиною.

КОЖЕН КОНЦЕРТ МУЗИКАНТИ ЗАВЕРШУВАЛИ ГІМНОМ УКРАЇНИ. МАЙЖЕ ВСІ ВІЙСЬКОВІ ПІДСПІВУЮТЬ ІЗ ОСОБЛИВИМ НАСТРОЄМ, ОСМИСЛЕНО ПРОМОВЛЯЮЧИ ПАТРІОТИЧНІ РЯДКИ

Після недовгої дороги і налаштування апаратури музиканти готові дарувати гарний настрій уже на іншому блокпосту — в Чаплинському районі. З десяток драйвових рок-пісень про любов, рідну країну, свободу пролітають під оплески і з усмішками. А після цього — ще й виступ одного з військових на електрогітарі. Дмитро не міг пропустити такий шанс і виконав для товаришів кілька сучасних хітів. Щодо обстановки на цій місцевості, то тут теж нині все спокійно. «Ми працюємо за інструкціями керівництва. Тренуємося, підтримуємо фізичну форму, відпрацьовуємо нормативи і варіанти наступу противника. А загалом усе нормально, — говорить головний сержант 3-ї механізованої роти Акі КОМБАРОВ. — Хочу попросити і вас: не хвилюйтеся. Нам довірено захищати свою країну. І якщо треба, ми битимемося до останнього. За нами — наші дружини і сім’ї, наша Батьківщина. Відступити не маємо права. От за нами розташоване село. Люди звідти постійно несуть нам продукти, воду, підтримують. Подумайте, хіба ми можемо їх зрадити?..»

«ТАКІ МОМЕНТИ — ОБ’ЄДНУЮТЬ УКРАЇНЦІВ»

Останній виступ зустрічають ще на одному блокпосту — в Чаплинському районі. Вночі, при світлі вуличних ламп і серед голих силікатних стін. Здається, тут нас приймали найтепліше. Може, тому що нагодували смачною вечерею, а може, через гамірний настрій і танці, які влаштували солдати на майданчику перед «сценою». Цей день минув серед відкритих і щирих людей, з гарним настроєм і приємною втомою. «Такі моменти — об’єднують українців. А слова «єдина країна»  набувають тут справжнього сенсу, — переконаний священик Сергій ДМИТРІЄВ. — Постійно спілкуючись із військовими, ми фактично поріднилися. Мені доводилося бувати у деяких офіцерів удома, вони також приїздили до мене. Тепер маємо багато спільних знайомих. Так ми дізнаємося про людей з інших регіонів, а вони — пізнають наш край, наших людей. Зовнішня загроза справді об’єднала Україну. Думаю, якщо б влада активно сприяла подорожам людей в інші регіони, у нас би ніколи не вірили в чутки про «бандерівців» на заході й «москалів» на сході. В цій ситуації ми також побачили, що людям необхідна підтримка від духовенства. Ми приїздимо сюди не тільки, щоб привезти матеріальну допомогу, а й підтримати морально. Причому ця підтримка затребувана, нас запрошують, з нами хочуть поговорити, пожартувати, поділитися переживаннями і проблемами. Ми бачимо, що наша присутність додає хлопцям оптимізму, об’єднує колектив. Тепер військове керівництво говорить про те, що необхідно вводити інститут капеланства. Те, чого бракувало раніше, і що показало свою дієвість сьогодні».

«З’ЯВИЛОСЯ ВІДЧУТТЯ ВПЕВНЕНОСТІ В АРМІЇ»

Дуже позитивні враження від подорожі залишилися і в музикантів гурту «НЕМО». Хлопці вже не вперше на Херсонщині, раніше бували тут із концертами. Однак цей візит відкрив їм регіон по-новому — як патріотичний край. Передусім, це помітно на вулицях завдяки великій кількості національної символіки та у розмовах із місцевими жителями, кажуть співаки. А після зустрічі з військовими артисти переконалися, що наша армія готова до рішучих дій для захисту держави. «Я побачив, що теперішня армія виграшно відрізняється від тої, яку я бачив раніше, в якій я служив, — зауважує лідер гурту Анатолій ІВАНЮК. — Ми чули, що у війська проблеми. Так, їх багато. Але сьогодні нам довелося побачити, як солдати вправно маневрують на бронетехніці, як стрімко реагують на команду «Повітря! До бою!». Військові підтягнуті, готові дати бій ворогу. З’явилося відчуття впевненості в армії. Видно, що патріотизм для цих людей    — не пусте слово. На жаль, ми не можемо захищати Батьківщину зі зброєю в руках. Сьогодні наша зброя — це пісня. В цьому турі ми відчули, що можемо застосовувати її на повну, і правильно зробили, що вирушили з концертами на блокпости».

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон Фото автора
Газета: 
Рубрика: