Викладацько-ректорське протистояння в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна триває: майже місяць тому, а саме 11 березня 2005 р., 20 професорів і докторів наук (приблизно 2% від загального числа викладачів ВНЗ) цього навчального закладу звернулися з відкритим листом до міністра освіти, губернатора області та ректора університету Віля Савбановича Бакирова. У ньому вони викладають свої претензії до адміністрації навчального закладу. Головні з них — політичний тиск на студентів і викладачів ВНЗ під час президентських виборів, а також використання ректором службового становища. Глибоко ображений звинуваченнями, колишня довірена особа Віктора Януковича Віль Бакиров усе заперечує й навіть хотів подавати в суд на кривдників, але передумав, заявивши, що лист — це образа не особисто його, а всього університету. Сьогодні в його кабінеті стоїть портрет Ющенка. Опоненти ректора, які спочатку зажадали його відставки, тепер уже відгукуються про нього м’якше й говорять, що у відкритому листі насправді був заклик до адміністративної реформи всередині університету, а зовсім не бажання образити особисто ректора. Професори, які збунтувалися, впевнені, що резонанс у суспільстві, який викликав конфлікт, — підтвердження загальних змін у країні.
Голова облдержадміністрації Харківщини Арсен Аваков, який спочатку заявив про своє невтручання до університетських справ, наприкінці березня все ж таки поступився проханням опозиційних викладачів ВНЗ і дав доручення начальникові обласного контрольно-ревізійного управління довідатися, чи відповідають дійсності претензії представників ВНЗ на адресу ректора. Не приховуючи своїх симпатій до «революціонерів», губернатор заявив, що хоче перевести конфлікт із морально-етичної площини в правову. Зараз в університеті працює очолювана заступником голови облдержадміністрації Василем Третецьким спеціальна комісія, яка складається з представників обох сторін. Свої висновки та пропозиції щодо виходу з кризової ситуації робоча група повинна відправити до Міністерства освіти та науки. У той же час Бакиров, який спостерігає за роботою комісії, висловив явне невдоволення її роботою й заявив про упередженість її членів. «Безвідмовною машиною для голосування» назвав ректор роботу обласної погоджувальної комісії під керівництвом Василя Третецького й заявив про те, що має намір удруге звернутися до глави обладміністрації з проханням про зміну керівника комісії. А на думку Третецького, саме Бакиров повинен був першим подати руку допомоги своїм опонентам і вибачитися перед ними, а не влаштовувати публічних розглядів. Засідання комісії проходять сумбурно...
На підтримку ректора в університеті продовжують збирати підписи й писати листи вже не лише міністрові освіти та науки, але й Президентові, і прем’єр- міністру України. Особливо переживають студенти нещодавно організованого юридичного факультету. Університетські опозиціонери у відкритому листі заявили, що офіційно відкритий минулого року факультет створювався спеціально для дочки колишнього губернатора Євгена Кушнарьова. Майбутні юристи впевнені, що протистояння частини викладацького колективу та ректора може негативно вплинути й на дві сотні студентів факультету, а тому попереджають, що вийдуть на вулицю, якщо тиск на їхній факультет не припиниться. Виконуюча обов’язки декана юридичного факультету, дочка Кушнарьова Тетяна Кагановська заявляє, що заради чиїхось політичних амбіцій від батька не відмовлятиметься, а звинувачення на свою адресу та ректора вважає безпідставними, оскільки новий факультет було створено заради університету.
Остання прес-конференція, на якій обговорювалися болючі питання університету, закінчилася черговими взаємними звинуваченнями. Незважаючи на те, що проблема вирішується майже місяць, «віз і нині там»: домогтися якогось результату і знайти вихід із конфлікту обидві сторони знову не змогли.