Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

В Одесі працює перша в Україні медична мобільна служба для людей з ВIЛ

17 березня, 2009 - 00:00

Принципово нова для України мобільна служба для ВІЛ-інфікованих має аналоги в багатьох країнах ЄС, зокрема в Німеччині. Саме низка німецьких громадських організацій організувала й надала фінансову допомогу на запуск цього проекту в Україні.

— У Німеччині подібна служба довела свою ефективність, — розповів координатор проекту Генріх Айсман. — Одеса обрана місцем для обкатки пілотного проекту через те, що регіон посідає перші позиції в країні та Європі за кількістю ВІЛ-інфікованих. За різними даними — до 50 тис. осіб.

Служба допомоги для людей з ВІЛ працює поки лише в Одесі й надає допомогу абсолютно анонімно. По телефону «гарячої лінії» (700-40-50) можна не тільки викликати медичну бригаду, а й отримати консультацію юриста або психолога. Служба діє на базі обласного центру профілактики ВІЛ/СНІД.

— Якщо людина захворіла, до неї виїжджає мобільна група медиків і призначає лікування, — пояснив фахівець обласного центру профілактики ВІЛ/СНІД Василь Сташенко. — Ми консультуємо не лише хворих, а й медзаклади, в яких на даний момент лежать ВІЛ-інфіковані. Адже лікування таких хворих має свої специфічні особливості.

Стаціонар центру, на базі якого почав роботу проект, розраховано на 50 ліжок. Зараз тут утримують 47 осіб.

— Я довго думав перш ніж піти сюди, — розповідає пацієнт стаціонару центру Борис. — Відрадно зазначити, що тут не просто все анонімно, а й безкоштовно, що так не характерно для нашої медицини.

Усього за три місяці роботи через центр пройшло понад 400 осіб. Три чверті з них випустили в задовільному стані.

— Річ у тім, що зараз рівень лікування ВІЛ/СНІД на абсолютно іншому рівні, ніж, скажімо 15 років тому, — говорить лікар центру Лідія Задворських. — Своєчасне втручання, правильне лікування й наявність необхідних технологій повністю блокують розвиток хвороби й дають можливість підтримувати життя людини в нормальному режимі.

Підтримка проекту німецькою стороною розрахована на два роки. Далі місцева влада має взяти цю структуру на баланс. Зараз фахівці служби збираються розширити свою роботу з райцентрами регіону.

Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса
Газета: 
Рубрика: