Вищий адміністративний суд України відмовив у задоволенні їхніх касаційних скарг у так званій «частотній справі». Відповідну ухвалу колегія суддів оголосила 26 січня. Цією ухвалою ВАСУ залишає без змін постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 30 серпня минулого року, згідно з якою рішення Національної ради з питань телебачення та радіомовлення від 27 січня 2010 року про визначення переможців конкурсу на частоти визнавалося протиправним, а ліцензії «5 каналу» та додатки до ліцензії ТВі такими, що втратили чинність. «День» детально повідомляв про перебіг частотного процесу (№ 155 від 1 вересня 2010).
Рішення ВАСУ від 26 січня означає, що ТВі не мовитиме в ефірі (тільки через супутник), а масштаби мовлення «5 каналу» (якого позбавили додаткових частот), по суті, залишиться без змін.
Генеральний директор ТВі Микола Княжицький та представник «5 каналу» в суді Тетяна Малашенкова заявили про намір і надалі оскаржувати рішення ВАСУ у Верховному суді, а у випадку незадовільного для цієї сторони рішення — у Європейському суді з прав людини.
— «Частотна справа» тісно пов’язана з багатьма довготривалими процесами монополізації медіа-ринку, які розпочалися ще після помаранчевої революції, — зазначає експерт Інституту медіа-права, медіа-юрист Ігор РОЗКЛАДАЙ. — Сьогодні український телепростір контролюють 3—4 основні гравці, малі телекомпанії відчувають на собі значний тиск. З цієї точки зору можна говорити і про обмеження свободи слова, і про втручання з боку Валерія Хорошковського, у якого є відповідний конфлікт інтересів як державного службовця і, поки що, найбільшого медіа-магната. Звичайно, що є дуже багато питань стосовно законності процедури січневого розподілу частот. Тут питання полягає і в тому, наскільки взагалі варто було проводити такий конкурс, враховуючи підготовку до переходу на цифру. Тобто, у цій справі дуже багато знаків питання, але якщо говорити про її суспільну важливість, то все ж підтримаю «5 канал» і ТВі. Враховуючи загрозливі тенденції на медіа-ринку, цим телекомпаніям потрібно продовжувати боротися.
Свою підтримку ТВі також висловили дисидент, правозахисник, останній президент Чехословаччини (1989—1992) і перший президент Чехії (1993—2003) Вацлав Гавел, член-засновник Української Гельсінської групи, Голова українського відділення міжнародного ПЕН-клубу Мирослав Маринович, польський громадсько-політичний діяч, засновник «Газети виборчої» Адам Міхнік, кореспондент «Газети виборчої» Мартін Войцеховський, видатний культурний діяч, дисидент, екс-міністр культури Словаччини Ладислав Снопко та організація «Артикль 19».